Поради батькам.Пам’ятка про деякі особливості в поведінці дітей

13.03.2024   

     Сьогодні здобувачі освіти разом з практичним психологом Любарського професійного ліцею  Інною Гадомською відвідали тренінг STOP БУЛІНГ. Заняття проходило в центрі життєстійкості Лбарської селищної ради. Фахівець з соціальної роботи Катерина Циганович вкотре звернула увагу на причини, наслідки, перебіг та шляхи вирішення питання – Булінгу. 
     Цікавим було доповнення представника громадської організації АСЕТ – Галини Осіпчук з наведеними життєвими прикладами та ситуаціями…

                                                                                                                             


                                                                                                                                             Булінг. Що робити? 
       Над цим питанням замислюються сучасні вчителі, батьки й діти. Правовий аспект цього питання порушують фахівці системи безоплатної правової допомоги під час проведення правопросвітницьких заходів. Зокрема, із здобувачами освіти Любарського професійного ліцею психологічна служба спільно із завідувачем сектору Іваненко Катериною Любарського бюро правової допомоги відділу безоплатної правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели інформаційний захід, присвячений питанню булінгу в учнівському середовищі.
     У ході діалогу розібрали з підлітками відмінності між конфліктом та булінгом, на прикладах обговорювали різні види цькування – фізичне, економічне, психологічне, а також кібербулінг. Зобувачам освіти роз’яснили, що робити, коли стали свідком булінгу, до кого необхідно звернутися для вирішення цієї проблеми у найшвидший спосіб, як захистити свої права.
     Окрім цього, фахівчиня наголосила на видах покарання за вчинення булінгу. Здобувачі освіти активно наводили приклади ситуацій, де бувають порушені права, а також намагались разом знайти вирішення цієї проблеми.
     Переглянули та обговорили відеоролик, у якому показано випадки булінгу серед однолітків та яким чином можна було їх позбутися, якби кожен змінив свою поведінку по відношенню до постраждалого від булінгу.
     Наприкінці тематичної зустрічі здобувачі освіти отримали буклети «Твої права – твій надійний захист».

 

 


 


24.10.2023 

   Виступ практичного психолога на обласній методичній секції викладачів захисту України з питанням «Метод воркшоп як засіб формування навичок критичного мислення у здобувачів професійної (професійно - технічної) освіти. 


 


18.10.2023

         Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.З метою  попередження торгівлі людьми, підвищення обізнаності здобувачів освіти  щодо безпечної міграції психологічна служба ліцею провела просвітницький захід «Не стань жертвою торгівлі людьми», виховний захід з елементами гри «Галопом по Європах!»

      Під час заходів практичний психолог Інна Гадомська проінформувала здобувачів освіти   важливими питаннями, такими як:  власна безпека, честь та гідність людини, надання допомоги й захисту постраждалим особам тощо. З соціальним педагогом Ларисою Гнатишиною  обговорили найпоширеніші міфи та стереотипи, пов`язані з торгівлею людьми, а також зазначили наскільки важливо знати та дотримуватися правил безпечної поведінки, оскільки до тенет торговців людьми може потрапити будь-яка особа, незалежно від віку, статі, соціальної приналежності тощо.

      Під час заходів були розповсюджені інформаційні листівки «Поради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон», буклети «Якщо ви збираєтесь за кордон», та буклети з контактними телефонами «гарячих» ліній з протидії торгівлі людьми.  Переглянули та обговорили документальний фільм «Життя на продаж». Отримана інформація, безперечно, стане у нагоді та  вбереже від необдуманих вчинків та неправильних рішень при працевлаштуванні.

 

11.10.2023

      Сьогодні 11.10.2023 р. в Любарському професійному ліцеї  з метою профілактики правопорушень серед неповнолітніх , психологічна служба провела зустріч «Кримінальна відповідальність» зі здобувачами освіти І курсу та провідним інспектором Житомирського районного сектору №4 державної установи «Центр пробації» у Житомирській області - Здебською Тамарою Леонідівною.
     Під час зустрічі здобувачі освіти  поговорили  про кримінальну відповідальність та її наслідки, давали визначення таким термінам як «закон», «кримінальна відповідальність», «злочин».  Поговорили про основні види покарань: штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк. Спробували  на прикладах із життя визначити міру покарання скоєним злочинам. Також переглянули  та обговорили документальний відеофільм про «Покарання ув’язненням в Україні»

 


10.10. 2023      

      Сьогодні в Любарському професійному ліцеї у Всесвітній день психічного здоров’я, практичним психологом Інною Гадомською було проведено заняття з елементами тренінгу «Психічне здоров’я. Як його зберегти?»
Протягом заняття здобувачі освіти виконували цікаві вправи, складали асоціативний ланцюг, працювали в групах, дискутували, заслухали цікаву інформацію психолога, складали буклет-порадник, виконували тест, висловлювали свої бачення, думки, релаксували, бажали один одному… 

 


 

 25.11.2021 р.

      Сьогодні стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства”, що проходить у період з 25 листопада до 10 грудня і має на меті підвищити поінформованість суспільства, масово мобілізувати людей до змін, залучити активістів,  та висвітлити питання, пов’язані з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
      Саме сьогодні, 25 листопада, в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок зі здобувачами освіти Любарського професійного ліцею психологічна служба розпочала кампанію «16 днів проти насильства». 
Для здобувачів освіти професії «Плодоовочівник. Продавець продовольчих товарів» було проведено просвітницько-виховний захід з елементами тренінгу « Ми проти жорстокості та насилля».
      В ході заняття учасники мали змогу дізнатися що таке насильство, як розпізнати насильство, як не допускати насильство, як вміти захиститись від насильства, розв’язували ситуаційні задачі, дивилися відеофільм, дискутували…

           


     Протягом перших тижнів навчання з  першокурсниками ліцею проходять цікаві зустрічі з психологом Гадомською І.О.  З Учнями групи №15, №5 було проведено тренінг «Хто я?»  Де здобувачі освіти  разом з психологом  з’ясовували як же пізнає людина сама себе, чи є простим шлях до власного пізнання?
 Для знайомства з першокурсниками було проведено ряд вправ: «Чарівна рука», «Мої цінності», «Мої бажання», «Посмішка», тестування"Яка в мене самооцінка", ігри, учні почули цікаві розповіді, зізнання… Метою заходу було розвивати здатність учнів до самопізнання та саморозкриття своєї особистості; формування адекватної реакції під час оцінювання особистості іншими людьми; вироблення навичок структурування власних бажань; створення атмосфери єдності, підвищення позитивного настрою, розвиток уміння висловлювати свій емоційний стан. Приємним завершенням зустрічі було спільне чаювання з учнями…

 Індивідуально-профілактична бесіда зі здобувачем освіти першого курсу «Профілактика шкідливих звичок», «Правила поведінки в навчальному закладі.»
Поради спихолога

                               

 

Безпечний інтернет

                             

        Спільна робота психологічної служби з провідним інспектором Житомирського районного сектору №4 філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області – Здебською Тамарою Леонідівною. 

                           


Година психолога зі здобувачами освіти  І курсу  
«Обираєш професію – обираєш долю…»

                               


Проведення анкетувань зі здобувачами освіти: 
- Як я обираю для себе професію;
- До якого типу професії Ви схильні;
- Професійні інтереси учнів.