25.09.2024
Для здобувачів освіти першого курсу Любарського професійного ліцею, що проживають в гуртожитку навчального закладу бібліотекарем Інною Гадомською та вихователем Оксаною Шульц був організований похід до музею історії Любарського краю.
Учні з зацікавленням слухали розповідь завідуючої музеєм Олесі Гевліч про сучасність, військову тематику, розповідь про елементи зброї, харчування військових, вшанували пам'ять загиблих воїнів-героїв любарщини.
Цікавою була розповідь про козаків, Запорізьку Січ, козацькі традиції, спосіб життя. Також учні зацікавлено розглядали картини художників любарщини Б.Ф Бережняка, М.І. Кравчука, С.Є. Левицького.
05.09.2024
Безмежна сила книги. З дитячих років вона допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, розповідає нам про історію, про минуле, сьогодення та майбутнє, навчає розпізнавати добро і зло, розраджує, зацікавлює, стає нашим вчителем, другом і порадником.
В читальному залі гуртожитку протягом першого тижня навчання бібліотекарем Інною Гадомською було проведено ряд виховних занять з метою знайомства першокурсників, які проживають в гуртожитку з бібліотекою, а також один з одним.
21.03.2024
21.03.2024 р. в читальному залі гуртожитку, бібліотекар ліцею Інна Гадомська провела просвітницьку годину «Гроші. Історія виникнення грошей» до Всесвітнього тижня грошей. метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості.
07.03.2024
І став для нас Шевченко заповітом,
Безсмертним, як саме людське життя.
Ми будем славить перед цілим світом
Живе й святе Шевченківське ім’я!
Шевченківський тиждень проходить жваво та наповнено для учнів Любарського професійного ліцею. Так, сьогодні, на запрошення бібліотекаря Інни Гадомської, в читальний зал гуртожитку навчального закладу завітали молоді, творчі працівники Любарської центральної районної бібліотеки Ангеліна Кулик та Інна Терещенко, які провели цікаву інформаційну годину, присвячену 210 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка «Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря».
Учні, які проживають в гуртожитку, залишили свої справи і з захопленням слухали розповідь про нелегке життя Тараса Шевченка, про його поневіряння, зустріч, яка змінила долю молодого художника, про повернення на Батьківщину, про його останні роки життя…
Захопливо слухали вірші написані Т.Г. Шевченком та активно брали участь у вікторині про життя і творчість Кобзаря.
06.03.2024
Сьогодні, 06.03.2024 р.,бібліотекарем ліцею Інною Гадомською для учнів, які проживають в гуртожитку Любарського професійного ліцею був організований похід в МУЗЕЙ ІСТОРІЇ ЛЮБАРСЬКОГО КРАЮ. Учні з цікавістю поринули в надзвичайно цікаві розповіді завідувачки музею Олесі Гевліч. Мали нагоду розглянути та взяти до рук залишки зброї, роздивитися сухпайки для військових, військову форму та шеврони, схилити голови біля тематичної фото виставка " Вклонімось Героям".
Захопливо розглядали картини художників Любарщини, старовинний побут українців. Також напередодні Шевченківських днів розглянули виставку "Тарас Шевченко- це завжди сучасно".
26.02.2024
26 лютого День кримського спротиву російській окупації — пам'ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.
До цієї дати пройшла патріотична година "КРИМ - ЦЕ УКРАЇНА".На захід були запрошені учні Любарський професійний ліцей , завідуюча Музей історії Любарського краю Гевліч О. Л., та член Національної Спілки краєзнавців України Віктор Канчура.
Відвідувачам було представлено відео презентацію про історичні події анексії Криму, які відбувалися у лютому - березні 2014 р., цікавими були розповіді гостей, переглянуто фільм "Крим нескорений".
14.02.2024
14 лютого у всьому світі відзначають одне з найромантичніших свят - День всіх закоханих. У центральній районній бібліотеці бібліотекар ліцею І.О. Гадомська спільно з бібліотекарями районної бібліотеки провели ігрове шоу "Хто зверху", учні Любарського професійного ліцею взяли активну участь у заході. Дівчата та хлопці змагалися між собою. На учасників чекали 7 раундів та фінал, перемога в яких приносила командам певну кількість балів. За правильну відповідь на бонусне запитання команда-переможець раунду могла отримати додаткові бали. Всі учасники мали змогу продемонструвати свою кмітливість, творчість, амбіційність та інтелект. За результатами гри перемогу здобула команда хлопців, але гарний настрій отримали усі:учасники та присутні.
На переможців чекав приємний подарунок.
День Соборності України
Сьогодні учні Любарського професійного ліцею з бібліотекарем Гадомською Інною Олександрівною взяли участь в бібліотечному заході присвяченому Дню Соборності України. Та паралельною лінією згадали ще одну сумну подію – Крути, трагедію, яка сколихнула, пробудила всю Україну - "За вільну Україну під Крутами стояла країна молода". 29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Цікаво та доступно ведучі підводили до кожного блоку заходу, вся інформаційна година супроводжувалася відеоматеріалами, презентацією. Учні ліцею мали змогу пригадати як завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. 29 січня 1918 року в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв при 16 кулеметах та з однією гарматою на залiзничнiй платформi. У росіян була десятикратна перевага в живій силі, мали бронепотяг та артилерію. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
Бій під Крутами став боєм за майбутнє України.
Також учні переглянули документальний фільм "Крути - молода кров".
Книга – наш друг і порадник
Під таким гаслом здобувачі освіти Любарського професійного ліцею відзначили Національний тиждень читання.
Книга була і залишається фактором всебічного розвитку людини, а для молодого покоління – це просто необхідність. До такого висновку дійшли учасники пресопитування, який провели бібліотекар Сікалюк Р.В. та викладач української мови і літератури Шатрук Л.Г.
Здобувачі освіти дали відповіді на запитання:
-
Книга - ваш друг? Чому?
-
Чому ви частіше надаєте перевагу: книзі електронній чи паперовій?
-
Читання: що означає воно для мене?
-
Чи любите ви книги сучасних авторів? Якщо «так», то яких?
-
Чому людину, яка не читає, можна порівняти з віртуальним другом?
Значна частина респондентів (що було для нас приємно) позитивно відгукнулись про книгу та роль читання в житті людини. Несподіваним стало відкриття інтересу сучасної молоді до творчості кращих сучасних українських авторів, зокрема Сергія Жадана, Галини Пагутяк, Оксани Забужко, Ганни Чубач, Михайла Пасічника, Ярослави Павлюк.
Кілька філософських виразів від Галини Пагутяк, наприклад, дуже повчальні, тому їх варто взяти на озброєння:
«Не в тому досконалість і велике серце, щоб дати і втратити, а в тому, щоб втратити і все одно давати»; «Треба цінувати те, що маєш, і не тужити за тим, що відходить»; «Навіть звір має якийсь обов’язок перед родом. Тож хіба не встидно чоловікові (людині) занедбувати свій?».
І це лише краплина із джерела мудрості, які несуть нам книги. Тож їх варто читати, заглиблюватися у зміст, зростати ідейно – до такої думки прийшли учасники Національного тижня читання в нашому закладі.
07.12.2021
07 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло статусу всесвітнього. Хустка давно перестала бути пережитком минувшини, і аксесуаром бабусиних скринь. Сьогодні – це модний аксесуар, який заполонив любов дизайнерів цілого світу. Учні Любарського професійного ліцею на чолі з бібліотекарем Рітою Сікалюк приєднались до чудової ініціативи і взяли участь у виховній годині «Свято української хустки». Дівчата та вихователі гуртожитку спробували віднайти свій стиль носіння хустки, познайомились з традиціями та звичаями використання цього аксесуару, прослухали чудовий вірш у виконанні Олександра Локотош. Присутні із задоволенням також долучились до флешмобу «Зроби фото з хусткою».
26.11.2021
Голодомори, голодомори,
Все до зернини взяли з комори,
Взяли з комори все до зернини,
Все до зернини в неньки й дитини,
В неньки й дитини із України.
Щороку в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Нині цей день припадає на 27 листопада. Це нагода згадати історію, вшанувати тих, чиє життя було зруйноване або знищене у ті страшні часи.
А що ми знаємо про голодомор?
Щоб зрозуміти, через що пройшли наші предки, відчути, яку складну історію переживала Україна , працівники КЗ Любарська ЦРБ провели годину пам'яті "Вогонь в серці навіки" для учнів Любарського професійного ліцею .
На захід була запрошена директорка Музей історії Любарського краю Гевліч О. Л. Ведучою заходу була провідний бібліотекар Герасимчук Катерина . Цікавими були виступи місцевого краєзнавця, працівника бібліотеки В. Канчури та вчителя історії і бібліотекаря ліцею Сікалюк Р.В. Пам'ять нагадує, а душа кричить та плаче...
Віримо , молимося , пам'ятаємо...
Тож давайте 27 листопада, о 16:00 годині запалимо свічку пам’яті й у своєму вікні і долучимося до загальнонаціональної акції .
22 .09. 2021
День партизанської слави України щороку відзначається 22 вересня. Це свято створене, щоб не забувати українських військових, які захищали країну від фашистських загарбників та продовжує захищати Україну від російських окупантів. Дату свята, до речі, обрано не випадково. Саме 22 вересня вважається початком підпільно-партизанського руху в Україні. Бібліотекар Любарського професійного ліцею Р. В. Сікалюк розповіла про героїзм партизанів-підпільників, їх самовідданість і значний внесок у розгром німецько-фашистських загарбників. Переглянули кадри документальних фільмів про події Другої Світової війни та документальний фільм про сьогоденну війну. У цей день з почуттям безмежної подяки й любові діти віддали данину поваги ветеранам антифашистського опору та АТО: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо месниками.