Книга – наш друг і порадник

         Під таким гаслом здобувачі освіти Любарського професійного ліцею відзначили Національний тиждень читання.
Книга була і залишається фактором всебічного розвитку людини, а для молодого покоління – це просто необхідність. До такого висновку дійшли учасники пресопитування, який провели бібліотекар Сікалюк Р.В. та викладач української мови і літератури Шатрук Л.Г.
        Здобувачі освіти дали відповіді на запитання:
Значна частина респондентів (що було для нас приємно) позитивно відгукнулись про книгу та роль читання в житті людини. Несподіваним стало відкриття інтересу сучасної молоді до творчості кращих сучасних українських авторів, зокрема Сергія Жадана, Галини Пагутяк, Оксани Забужко, Ганни Чубач, Михайла Пасічника, Ярослави Павлюк.
Кілька філософських виразів від Галини Пагутяк, наприклад, дуже повчальні, тому їх варто взяти на озброєння:
«Не в тому досконалість і велике серце, щоб дати і втратити, а в тому, щоб втратити і все одно давати»; «Треба цінувати те, що маєш, і не тужити за тим, що відходить»; «Навіть звір має якийсь обов’язок перед родом. Тож хіба не встидно чоловікові (людині) занедбувати свій?».
І це лише краплина із джерела мудрості, які несуть нам книги. Тож їх варто читати, заглиблюватися у зміст, зростати ідейно – до такої думки прийшли учасники Національного тижня читання в нашому закладі.

 
07.12.2021 року

07 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло статусу всесвітнього.
Хустка давно перестала бути пережитком минувшини, і аксесуаром бабусиних скринь. Сьогодні – це модний аксесуар, який заполонив любов дизайнерів цілого світу.
Учні Любарського професійного ліцею на чолі з бібліотекарем Рітою Сікалюк  приєднались до чудової ініціативи і взяли участь у виховній годині «Свято української хустки». Дівчата та вихователі гуртожитку спробували віднайти свій стиль носіння хустки, познайомились з традиціями та звичаями використання цього аксесуару, прослухали чудовий вірш у виконанні Олександра Локотош. Присутні із задоволенням також  долучились до флешмобу «Зроби фото з хусткою».

 

 26.11.2021 р.

Голодомори, голодомори,
Все до зернини взяли з комори,
Взяли з комори все до зернини,
Все до зернини в неньки й дитини,
В неньки й дитини із України.
    Щороку в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Нині цей день припадає на 27 листопада. Це нагода згадати історію, вшанувати тих, чиє життя було зруйноване або знищене у ті страшні часи.
     А що ми знаємо про голодомор?     
  Щоб зрозуміти, через що пройшли наші предки, відчути, яку складну історію переживала Україна , працівники КЗ  Любарська ЦРБ  провели годину пам'яті "Вогонь  в серці навіки" для учнів Любарського професійного ліцею . 
  На захід була запрошена директорка Музей історії Любарського краю Гевліч О. Л.  Ведучою заходу  була провідний бібліотекар Герасимчук Катерина . Цікавими були виступи місцевого краєзнавця, працівника бібліотеки В. Канчури та вчителя історії і бібліотекаря ліцею Сікалюк Р.В.      Пам'ять нагадує, а душа кричить та плаче...
    Віримо , молимося , пам'ятаємо...
Тож давайте  27 листопада, о 16:00 годині запалимо свічку пам’яті й у своєму вікні і долучимося до загальнонаціональної акції .

22 вересня 2021 року

               День партизанської слави України щороку відзначається 22 вересня. Це свято створене, щоб не забувати українських військових, які захищали країну від фашистських загарбників та продовжує захищати Україну від російських окупантів. 
               Дату свята, до речі, обрано не випадково. Саме 22 вересня вважається початком підпільно-партизанського руху в Україні.
               Бібліотекар Любарського професійного ліцею Р. В. Сікалюк розповіла про героїзм партизанів-підпільників, їх самовідданість і значний внесок у розгром німецько-фашистських загарбників. Переглянули  кадри документальних фільмів про події Другої Світової війни та документальний фільм про сьогоденну війну.
              У цей день з почуттям безмежної подяки й любові діти віддали данину поваги ветеранам антифашистського опору та АТО: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо месниками.

                           


30 вересня 2021 року

          Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.
          Звичайно, зараз можна завантажити й купити майже будь-яку книгу, але! По-перше, усіх книг не купиш, а в бібліотеці їх можна взяти абсолютно безкоштовно. А по-друге, в бібліотеці є особлива, чарівна «книжкова» атмосфера, яка об’єднує однодумців. Бібліотека Любарського професійного ліцею поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, та, крім цього, відкриває електронний ресурс для читачів. Її функції стають значно ширшими, адже ми там проводимо виставки, конференції та творчі вечори. Бібліотека сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. Бібліотеки як скарбниці знань та інформації.