Відкритий урок з історії України

на тему: «Кримські татари в місцях депортації: форми опору, боротьба за повернення додому»

         12 грудня 2023 року  викладач історії Сікалюк Ріта Володимирівна (група №15, ІІІ курс) провела відкритий урок з історії України на тему: «Кримські татари в місцях депортації: форми опору, боротьба за повернення додому». 
         Оскільки медіакультура утвердилася практично в усіх галузях людського життя, зокрема й в освітньому просторі, викладач використала на уроці інтернет та різні застосунки. Завдяки таким формам роботи  Ріта Володимирівна  комбінувала  в одному уроці велику кількість цікавих завдань, залучаючи усіх учнів, і цим показала,  що урок історії з використання ІКТ стає більш наочним, цікавим, складний матеріал стає зрозумілішим для здобувачів освіти.  
 

                               


      В рамках освітнього проекту «Моє майбутнє в агро» компанії «Астарта-Київ»,  ТОВ «Хмільницьке»  у 2021 році передало Любарському професійному ліцею теплицю для набуття професійних вмінь і навичок згідно робочих навчальних планів з професії «Плодоовочівник».  
    В теплиці здобувачі освіти мають можливість  теоретичні знання закріплювати   на практиці, виробляти  навички проєктної діяльності, розв’язувати творчі та практичні завдання дослідницького характеру.
    Здобувачі освіти на уроках виробничого навчання вирощують овочеві культури  та досліджують методи догляду за ними.
    Для вихованців проєкту «Моє майбутнє в агро» викладачами Уманського аграрного ліцею було розроблено теоретичний курс «Агросфера». . Навчальний курс складається з 2-х підручників та методичних рекомендацій. Проєкт поділяється на навчання як теоретичним знанням, так і практичним. Спочатку здобувачі освіти  вивчають теорію аграрних технологій. У рамках другої складової учні отримують практичні навички.
    Окрім того, учні можуть обирати аграрну тему, яку потім досліджують на практиці за консультуванням майстрів виробничого навчання. Зокрема, було реалізовано дослідницькі роботи на такі теми, як вирощування органічних культур у теплицях, вивчення агрохімічного стану ґрунту, пошуки способів його збереження, вплив кліматичних змін на фази розвитку сільськогосподарських культур та багато інших. Тематика робіт дуже різноманітна: від простих щодо вирощування однієї культури до доволі складних комплексних новацій.
 


 


Стали кращими
Традиційним в ліцеї стало проведення конкурсів фахової майстерності серед здобувачів освіти, на яких вони показують свою майстерність і набуті під час навчання навички, здобувають новий досвід та отримують поради від членів журі.
Конкурси проходили з 06 по 10 грудня 2021 року в один етап – практичне завдання, в яких взяли участь  кращі представники груп. Здобувачі освіти під керівництвом майстра в/н Дудніка Я. В. змагались у слюсарній справі, намагались якісно виконати завдання.  З професії «Електрогазозварник» майстри в/н  Кузьмінський Д. Д. та Рибак М. М. звертали увагу на дотриманні технологічного процесу зварювання учасниками конкурсу. Майбутні продавці продовольчих товарів отримали від майстра в/н Кіндрась Н. С. завдання, які відповідали вимогам 3 кваліфікаційного розряду. Конкурсантки самостійно виконували роботу, дотримуючись норм часу та охорони праці. Бути найкращими з професії: «Тракторист-машиніст с/г виробництва» намагались 8 учасників, за яких вболівали майстри груп: Демчук А. М., Гадомський В. В., Бех В. Л.  Особливо здобувачів освіти зацікавила вправа: заїзд  трактора з причіпом у гараж  заднім ходом. Цікавим і захоплюючим був конкурс з професії «Плодоовочівник» у супроводі майстрів в/н  Деречі І. М. та Остріцької Т. П. Свою майстерність демонстрували  5 учасниць, які мали змогу показати свої вміння у посіві зелених культур та догляду за ними в закритому грунті. Не менш цікавим був конкурс з професії «Водій а/т засобів» під керівництвом майстрів в/н Нікулішина В. С. та Степанишена Ю.,  де здобувачі освіти показували свою майстерність у керуванні транспортним засобом. Справжній драйв та шквал позитивних емоцій отримали глядачі та учасники.  Всі учасники конкурсу показали достатній рівень фахової майстерності, правильність виконання трудових прийомів,  правильну техніку роботи з інструментом та інвентарем.
Вітаємо переможців та бажаємо успіхів! Нехай завжди перемагають майстерність та знання! 

З 29 листопада по 02 грудня 2021 року у Любарському професійному ліцеї проходили олімпіади з предметів професійно-теоретичної підготовки. Участь взяли 62 здобувачі освіти.
Олімпіади сприяли прищепленню учасникам стійких інтересів до поглибленого вивчення спеціальних дисциплін, виявленню і підтримки творчо обдарованої молоді, популяризації досягнень науки, техніки та новітніх технологій.  
Вітаємо наших переможців!

 

30.11.2021 р.


Одним з найважливіших показників якості професійної підготовки здобувачів освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти є Державна кваліфікаційна атестація, коли здобувачі освіти мають можливість показати свої знання, вміння та навички, які вони отримали під час навчання у стінах освітнього закладу.
30 листопада 2021 року у Любарському професійному ліцеї відбулась Державна кваліфікаційна атестація (ДКА) – завершальний етап навчального процесу, що проводився  державною кваліфікаційною комісією з метою визначення рівня кваліфікації та підготовки випускників до самостійної роботи з професії «Електрогазозварник; водій автотранспортних засобів». 47 випускників ліцею захищали дипломні роботи з професії та боролися за отримання робітничої кваліфікації.
Здобувачі освіти Любарського професійного ліцею на достатньому і високому рівнях захистили свої теоретичні та практичні знання і вміння, отримані з даної професії. 
Бажаємо нашим випускникам творчості і креативу, наснаги і натхнення на ниві професійної діяльності!

 

В рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти за сприяння Компоненту «Професійні кваліфікації» проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» та Громадської школи «Енергоефективності» 24 листопада 2021 року відбувся конкурсний інтелектуальний захід. Участь у конкурсній частині заходу взяла команда Любарського професійного ліцею  «Блискавка» (здобувачі освіти І курсу групи №5  Стукман  Зоя та Дороніна Анастасія). 
 

                             


Відповідно до річного плану роботи ліцею та з метою розвитку творчої активності і зацікавленості здобувачів освіти, поглиблення та поширення знань з предметів, збагачення науково-методичного досвіду педагогів у період з 22 листопада по 26 листопада 2021 року у Любарському професійному ліцеї відбулися олімпіади із загальноосвітньої підготовки. Участь взяли 56 здобувачів освіти.

 

ЦИФРОВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

              З метою підвищення рівня цифрової компетентності  викладачі і майстри у навчальному закладі  впродовж вересня – грудня 2021 року пройшли  онлайн-курс “Покращення цифрових навичок викладачів та управлінського персоналу закладів профтехосвіти” від проекту «EU4Skills». 
          На онлайнових заняттях в Zoom педагогічні працівники виконували  практичні вправи, де через форму (використання онлайнових застосунків) вони опанували підходи до змішаного та онлайнового навчання. Домашні завдання між заняттями були спрямовані на продовження навчання за темою заняття. Крім того, домашні завдання  бути адаптовані для продовження навчання на базі закладів освіти разом з колегами та часткову організацію чи покращення ефективності змішаного/онлайнового навчання, викликаного посиленням карантину.

                       

 

    Міністерство цифрової трансформації запустило національний проект з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта (https://osvita.diia.gov.ua/).
    Мета проекту - навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року. Для навчання обрано інноваційний формат освітнього серіалу.
  Також Міністерством оприлюднено Рамку цифрової компетентності для громадян України (https://bit.ly/3rBs8KL). Цей інструмент створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетенцій громадян, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів ІТ-технологій конкретними цільовими групами населення.
  З цією метою розроблено Національний тест на цифрову грамотність - Цифрограм (https://osvita.diia.gov.ua/digigram). На даний час на платформі є доступними одразу 5 тестів. тепер користувачі можуть складати:

       Після складання тесту користувач отримує сертифікат, що підтверджує знання та навички. Більшість педагогічних працівників навчального закладу отримали електронні сертифікати , що засвідчують середній і високі рівні.

                          

 

                               

 

                             

 

        Через постійну роботу з учнями в дистанційній формі ставлення педагогів та директорів до цифрових технологій дуже змінилося. Тепер вони мають не просто швидко опанувати роботу з новими застосунками чи сервісами, а й планувати роботу з ними в майбутньому. В цьому завданні не обійтися без якісного аналізу, який нам допоміг провести інструмент SELFIE.
       В період з 24 січня по 4 лютого 2022 року в нашому навчальному закладі проходило опитування , в якому брали участь 4 керівника,13 вчителів і 75 учнів. Опитування було анонімним та добровільним. Для учнів воно тривало не більш ніж 20-30 хвилин, а для вчителів – щонайбільше 40. Загалом на заповнення анкети надавалося 2 години. Після завершення опитування наш заклад отримав доступ до інтерактивного звіту про результати опитування своїх респондентів, який допоможе проаналізувати поточний стан справ та напрацювати план дій для розвитку цифрової трансформації в закладі.

 

                           

                             

 

                             

 

Звіт SELFIE Любарського професійного ліцею за 2021-2022 н.р.

                           

 

                                                                                                    СТРАТЕГІЯ ЦИФРОВІЗАЦІЇ
                                                                                                             Любарського професійного ліцею

                                                                                                               

                                                                                                           ЗМІСТ

1. Загальні положення.
2. Мета та завдання.
3. Сучасний стан цифровізації ліцею. 
4. Основні напрями цифровізації. 
5. Очікувані результати. 

                                                                                        1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
       Успішна реалізація стратегії розвитку Любарського професійного ліцею залежить від ефективного використання цифрових технологій. Це дасть змогу істотно посилити конкурентоспроможність, залучити додаткові ресурси, підвищити якість освіти, забезпечити її доступність, що сприятиме професійному зростанню. Пріоритетними напрямами цифровізації для ліцею є:  створення цифрового освітнього середовища;  розвиток цифрової компетентності учасників освітнього процесу; перехід до електронного документообігу; оснащення комп’ютерним та мультимедійним обладнанням.

                                                                                         2. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ
       Мета розробки стратегії — створення дієвої моделі «Цифрового ліцею». Необхідною умовою успішності є формування цифрового освітнього середовища та цифровізація всіх освітніх процесів. 
Кінцеву мету планується досягти через реалізацію таких напрямів:

Напрям 1.Цифровізація навчальної, виховної  та інноваційної діяльності. 
Напрям 2. Цифровізація інфраструктури та процесів управління. 

                                                                                         3. СУЧАСНИЙ СТАН ЦИФРОВІЗАЦІЇ ЛІЦЕЮ
       Світова пандемія COVID-19 стала своєрідною перевіркою рівня цифровізації кожного навчального закладу. Саме тому нашою метою і став аналіз стану цифровізації ліцею. На основі звіту «SELFIE 2021-2022 session 2», а також методів порівняння та узагальнення було встановлено, що значна кількість викладачів та майстрів в/н у своїй роботі зустрілися з проблемами технічного характеру (підготовка, завантаження навчальних матеріалів), браком досвіду щодо організації дистанційного навчання. Тому  наші педагоги (Кіндрась Н. С., Креничко П. П., Лавренюк Т. К., Локайчук Л. П., Мясніков І. В. Сідлецька О. П., Сікалюк Р. В., Шатрук Л. Г., Яткевич Л. П. пройшли підвищення кваліфікації за тренінговою програмою для педагогічних працівників закладів професійної(професійно-технічної)освіти на тему: «Покращення цифрових навичок викладачів та управлінського персоналу закладів профтехосвіти», інші (70%)  завершили онлайн-курс «Про дистанційний та змішаний формати навчання для педагогів і керівників закладів ПТО». 
        За останній рік навчальний заклад придбав 8 ноутбуків та 2 комп’ютери, які підключені до Інтернету. 

                                                                                         4. ОСНОВНІ НАПРЯМИ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ЛІЦЕЮ
 4.1. Напрям 1. Цифровізація навчальної, виховної та інноваційної діяльності:  
• упровадження системи е-навчання ( е-вступ, електронний журнал оцінок, персональний кабінет здобувача освіти, викладача, електроне  потрфоліо ).
• підвищення кваліфікації педагогічних працівників із розвитку цифрових компетентностей. Організація внутрішньої сертифікації педпрацівників із розвитку цифрових компетентностей; розробка та затвердження рамки цифрових компетентностей педагогічних працівників;  
•  використання електронної пошти а також надання доступудо комплексу програмного забезпечення MicrosoftOffice 365 (Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, SharePoint, Teams, ClassNotebook, Sway, Forms) здобувачам освіти, викладачам та майстрам в/н.. Надання переліку сервісів для організації онлайн-занять в ліцеї: GoogleMeet, , GoogleClassroom. 
•   створення  онлайн-курсів  із підвищення цифрової компетентності для саморозвитку здобувачів освіти та викладачів;  
•   забезпечення вільного доступу здобувачів освіти до електронних∙ підручників;  
•   проведення тренінгів, вебінарів, майстер-класів для підвищення цифрової∙ компетентності здобувачів освіти та викладачів;  організація дистанційного навчання, навчання викладачів щодо створення дистанційних курсів; 
4.2. Напрям 2. Цифровізація інфраструктури та  процесів управління  
Інфраструктура:  
•   забезпечення структурних підрозділів ліцею сучасним комп’ютерним обладнанням та програмним забезпеченням (відповідно до бюджету);  
•   забезпечення підключення до широкосмугового інтернету;
•   забезпечення доступу до інтернету в навчальних приміщеннях
 ліцею, гуртожитку;  
•    організація технічної підтримки заходів ліцею;
•    оптимізація обслуговування комп'ютерної техніки
•    оптимізація процесу списування та утилізації компютерної техніки через
              Управління:  
•    запровадження е-документообігу, е-бухгалтерія (відповідно до бюджету);
•   підключення ліцею до системи електронної взаємодії органівуправління;  запровадження е-моніторингу, звітності та аналітики в режимі реального часу. 
              Маркетинг:  
•    модернізація сайту ліцею (відповідно до бюджету);
•    презентація ліцею в соціальних мережах; 
•  створення електронних ресурсів ліцею, наповнення їх якіснимсучасним контентом, адаптація електронних ресурсів для мобільних пристроїв;  створення віртуальної екскурсії.

                                                                                            5. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
     Реалізація цієї стратегії дасть можливість здійснити цифрову трансформацію ліцею, в якому педагогічні працівники, здобувачі освіти володіють цифровими компетентностями, забезпечені обладнаними цифровими, сучасними робочими місцями, мають доступ до цифрового контенту для персонального розвитку, навчання впродовж життя. 
      Педагогічні працівники мають розуміти, як цифрові технології можуть
підтримувати комунікацію, співпрацю, творчість та інноваційність. 

       В рамках стратегії цифровізації, в закладі проводилися такі заходи (план реалізації)
•    працівники закладу ознайомилися  з платформою Дія. Цифрова освіта https://osvita.diia.gov.ua/ ;
•    педагоги активно використовують Classroom для дистанційного та змішаного навчання здобувачів освіти;
•    педагоги закладу  прийняли участь у Національному  тестуванні на  визначення рівня цифрової грамотності і отримали сертифікати. Цифрограми  показали, що  педагоги закладу мають високий і середній рівень цифрової грамотності.