ВАС ВІТАЄ ЛЮБАРСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ - ЗАКЛАД,

ЯКИЙ МАЄ ЦІКАВУ, ЗАХОПЛЮЮЧУ ІСТОРІЮ

   ЇЇ творці – креативні, відповідальні учні, які знаходяться в постійному пошуку і мріють, щоб їх знання стали фундаментом нової  форми господарювання на землі.  Прислухатися до пульсу життя, працювати в ритмі нового часу – завдання викладачів та майстрів в/н ліцею.

 


 

       


        У рамках національного проекту "Безпечна країна" медична сестра Любарського професійного ліцею, Валентина Володимирівна Грушак, провела захід, спрямований на вивчення важливих навичок надання першої медичної допомоги. Цей захід став важливим кроком у підготовці здобувачів освіти до надзвичайних ситуацій та дозволив їм оволодіти необхідними навичками для допомоги постраждалим.
        Основна мета заходу полягала в тому, щоб здобувачі освіти  засвоїли різноманітні методи та техніки першої допомоги, які можуть врятувати життя в небезпечних ситуаціях. Учасники заходу розглянули та практикували наступні навички:
* Пов'язка на голову «чепець»
* Асептична перев'язка голови з використанням ізраїльського еластичного бандажа
* Накладання турнікета на верхню кінцівку
* Спіральна пов'язка на ліктьовий суглоб
* Пов'язка на плечовий суглоб
* Іммобілізація передпліччя
* Непрямий масаж серця
* Постраждалий у протишоковому положенні, укритий термопокривалом
     Ці навички є невід'ємною частиною базових знань  з медичної допомоги, і вони можуть виявитися вирішальними у випадку надзвичайних ситуацій. Набуті знання та навички дозволять учасникам діяти ефективно та вчасно у надзвичайних ситуаціях, збільшуючи шанси на порятунок життя.


 

 


 

 Атестаційна експертиза з професії: «Тракторист-машиніст с\г виробництва»категорія В1

      Здобувачі освіти Любарського професійного ліцею відчувають смак успіху завдяки унікальній можливості, що відкривається перед ними із впровадженням дуальної форми навчання. Цей підхід не лише дозволяє їм спробувати свої сили у роботі на сучасній техніці, але й забезпечує можливість перевірити професійно-практичні навички, що стає вагомим етапом у підготовці кваліфікованих робітників.
      Завдяки співпраці з  ТОВ «А.Т.К.» та особистій підтримці виконавчого директора Крістіни Урби, здобувачі освіти в рамках атестаційної експертизи закладу успішно виконали завдання зі збору кукурудзи у категорії В1 (професія: «Тракторист-машиніст с\г виробництва»). Це демонструє не лише достатній рівень підготовки учнівської молоді, але й ефективність дуальної освіти як засобу підготовки до професійного життя.
     Спільна ініціатива Любарського професійного ліцею та ТОВ «А.Т.К.» є прикладом успішного партнерства між освітніми установами та бізнесом, яке сприяє розвитку молодих фахівців. Ця співпраця дозволить молоді відчути себе більш впевнено на ринку праці та демонструє важливість дуальної освіти як ключового елементу професійного успіху.

 


Атестаційна експертиза освітньої діяльності

     Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки  Житомирської ОДА від  27. 10. 2023 року №147 «Про атестацію Любарського професійного ліцею», упродовж  2023-2024 навчального року  у закладі освіти проведено атестаційну експертизу освітньої діяльності з професій:
       *Тракторист-машиніст с/г виробництва
       * Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування
       * Водій автотранспортних засобів (Категорія «С»)
       * Продавець продовольчих товарів
       * Плодоовочівник
       * Електрогазозварник
      Експертна комісія проаналізувала формування контингенту здобувачів освіти, зміст підготовки кваліфікованих робітників та відповідність рівня кваліфікації випускників державним стандартам професійної (професійно-технічної) освіти, стан організації освітнього процесу, якісний склад педпрацівників, наявної матеріально-технічної бази, фінансово-господарської діяльності, комплексно-методичного забезпечення з вищевказаних професій. 
      Здобувачі освіти  випускних груп  успішно виконали комплексні кваліфікаційні завдання із професійно-теоретичної  та професійно-практичної підготовок.  


 


Олімпіада з предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва»

10 квітня відбувся ІІ етап олімпіади серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва». Вітаємо Зою Стукман, ученицю 3 курсу навчання за професією «Плодоовочівник. Продавець продовольчих товарів», керівник Сідлецька Оксана Павлівна, з виходом у фінал обласного етапу конкурсу на кращий бізнес-план та здобуттям 2 місця за свій бізнес-проєкт «Малиновий рай». Бажаємо успіхів у навчанні та в реалізації бізнес-ідеї!!!


 

       


Любарський професійний ліцей вітає Ірину Пасічник, здобувачку освіти 1 курсу, 6 групи, професії 6111 «Плодоовочівник»; 5220 «Продавець продовольчих товарів» з отриманням Диплома лауреата Всеукраїнського конкурсу до Міжнародного дня рідної мови у рамках  Національного Фестивалю "Код Нації" у номінації есе на тему " Мовне питання" ( керівник Ольга Шастун). Робота учениці торкнулася сердець журі Конкурсу та отримала відповідну відзнаку, конкуруючи з десятками творчих українців різних регіонів України.  Іринка завжди бере активну участь в інтелектуально - пізнавальних конкурсах, а творчі види активностей взагалі ніколи не відбуваються без участі цієї талановитої дівчини! Здобувачка освіти не вперше стає учасницею, лауреаткою, призеркою конкурсів різних рівнів. Педагогічний та учнівський колективи закладу освіти радіють та пишаються досягненнями своїх здобувачів освіти! Бажаємо Іринці творчого натхнення та успіхів у популяризації культурних надбань нашого народу!  
       Конкурс відбувся за ініціативи Освітньої платформи Національного фестивалю "Код нації". Його мета - сприяння розвиткові української мови та утвердження її як головного чинника існування нашої нації, а також підтримка Збройних сил України благодійними внесками учасників.


 

Вітаємо з Днем українського добровольця !

        Вітаємо всіх чоловіків і жінок-добровольців у ЗСУ! Нехай вдома на вас завжди чекають рідні та дорогі серцю люди. Бажаємо вам спокійного і мирного неба над головою. Ми пам'ятаємо подвиг загиблих героїв, адже пам'ять завжди буде в наших серцях. Вони для нас приклад мужності та любові до України! 

                                     Тиждень вшанування пам'яті Тараса Шевченка
        У Любарському професійному ліцеї традиційно початок березня відзначається Тижнем, присвяченим життю і творчості Тараса Шевченка. Цей захід є важливою культурною подією для здобувачів освіти та педагогів закладу. Протягом Тижня відбуваються різноманітні заходи: виставки, літературні вечори, конкурси робіт здобувачів освіти. Вони сприяють поглибленню знань про видатного українського поета та вихованню патріотичних почуттів серед здобувачів освіти.
       Тарас Шевченко – це завжди сучасно, це – центр нашого культурно- історичного світу, волею історії пов'язаний з Україною.
       Тому в умовах війни, яку розв’язала росія, посилилась роль Пророка у пробуджені національної свідомості українців, їх патріотичного піднесення та єднання в боротьбі за життя і незалежність України.
"Борітеся – поборете,
 Вам Бог помагає!
 За вас правда, за вас слава
І воля святая , »
- ці слова великого Кобзаря є справжнім дороговказом і закликом любити Україну, бо лише «у своїй хаті – своя правда, і сила, і воля». Тож Шевченко живе серед нас, додає сміливості, впевненості, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка – такими словами  був відкритий Тиждень, приурочений 210 – й річниці від дня народження Кобзаря. Зі вступним словом до здобувачів освіти та усіх присутніх звернулась викладач української мови і літератури Шатрук Л.Г. Відеокліп, яким розпочали тиждень, не залишив байдужим нікого, бо він переконливо засвідчив : занадто багато болю було в житті Шевченка, і цей біль переживаємо сьогодні ми…        Однією з граней таланту Тараса Григоровича Шевченка є його поезія. Читаючи її, не можеш залишатись байдужим, адже вона наповнює тебе глибоким змістом, дарує неповторні відчуття.
       Сьогодні здобувачі освіти та викладачі ліцею завітали до літературного салону, де відбулась Година поезії. Кращі учні натхненно та старанно декламували твори Кобзаря, і це настільки мотивувало їх, що відчувалось, як вони переймались тим, про що читали. Тому багатьох  учасників заходу ми, можна сказати, відкрили для себе по-новому. Щира вдячність за активну громадянську позицію нашим першокурсникам: Лавренюку Дмитру, Лавренчуку Владу, Ніколайчуку Олександру, Федоруку Володимиру, Герун Аллі, Шимановичу Олександру, Криницькій Олександрі, Маківському Володимиру, Клименку Іллі, Кузьмінському Іллі. Впевнені: з вас виростуть порядні та відповідальні люди!
      З  окремими поетичними творами учениці 8 групи Вітківської Олени, яка давно і доволі гарно віршує, але не змогла бути присутньою на заході,  ознайомила викладач української мови і літератури Шатрук Л.Г.  Вона подякувала усім за чудову можливість припасти до вічного живого слова Кобзаря, яке живило і живить українців в усьому світі, надихає не залишатись осторонь важливих подій сьогодення.
      Зі словами вдячності та високої оцінки життєвої позиції до учасників заходу звернулась заступник директора з навчально-виховної роботи Сікалюк Ріта Володимирівна. Вона зауважила, що такі зустрічі допомагають глибше осмислити творчість великого Кобзаря, формувати ціннісні орієнтири і творчі здібності  юного покоління.
     Присутні мали нагоду ознайомитися з конкурсними есе і творчими роботами членів гуртка «Фантазія». Впевнені: такі заходи справді формують не лише естетичні смаки учнів, але й кращі людські якості, свідому громадянську позицію. А це в усі часи було і залишається важливим. 

              


        Діти – це завжди щастя і радість. Дуже часто щастя приходить в дім разом з дитиною. Тож вже другий рік поспіль щастя в Любарському професійному ліцеї примножує Богдан Поліщук – розумний, заглиблений у себе юнак, якого, як свідчить повір`я, у мить народження Господь поцілував у чоло.
      В рамках Тижня, присвяченого дню народження Тараса Шевченка, який проходить у формі літературно-мистецького вернісажу, сьогодні надзвичайно цікаво та насичено минула Година мистецтва «Як народжується диво?». Майстер-клас для присутніх провів член гуртка «Фантазія» Богдан Поліщук. Він ознайомив з елементами виготовлення ляльки-мотанки і представив три варіанти власних робіт: «Щастя»- в якій передано відчуття людини, що  живе щасливо в мирний час, «Громовиця»- це стан людини, в життя якої увірвалась війна. Над третьою роботою- «Туга»- Богдан працював перед глядачами, коментував свої дії і передавав при цьому емоції, які переживає творча людина.Все перепліталось гармонійно: слова, барви, елементи одягу ляльок. А сам автор роботи талановито втілив свій задум, при цьому наголосивши, що все, виконане ним, свідчить про важливий зв`язок творів Кобзаря, пронизаних почуттям патріотизму, та усього, що проживаємо ми нині.
      Здобувачі освіти та викладачі ще раз переконались в тому, що талант- це віра в себе, свої сили. Він вимагає великої працьовитості. І нею володіє наш юний учасник Тижня Богдан Поліщук. Хочемо побажати йому і надалі досягати поставлених завдань, але вже в мирній та квітучій Україні. А ми вкотре пересвідчились: з такими дітьми у нашої держави є прекрасне майбутнє!        В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє і шанує людство. До них належить й  Тарас Шевченко – великий український поет, художник, громадянин, мислитель. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. «Історія мого життя,- писав поет,- становить частинку історії моєї Батьківщини».
        Сьогодні ми знову і знову зверталися до постаті Кобзаря, відкривали нові грані його таланту. Усіх знавців життя і творчості митця об`єднав конкурс ерудитів, який  дав можливість кожному заглибитись у життєпис поета і виявити свою активну позицію в змаганні. Безумовну першість завоював здобувач освіти групи №1 Кузьмінський Ілля, який довів, що опрацювавши багато інформації, можна легко здолати усі перешкоди і досягти перемоги. Гарними знавцями творчості Шевченка виявили себе Лавренчук Влад, Пасічник Ірина, Горобець Богдан та інші учасники заходу. Компетентне журі у складі Сікалюк Р.В, Лавренюк Т.К. та Дукмас В.В.  відзначило відповідальність у підготовці учнів до заходу, щиру вдячність усім учасникам конкурсу.
      Кращі з кращих здобувачів освіти завітали на «Поле див» з назвою «Тарас Шевченко: відомий і невідомий». Все проходило за правилами цієї гри: крутилось колесо фортуни, обиралось завдання, відповідь на яке давали члени трійки гравців. Найактивніші з них увійшли до трійки гравців на фінальну гру. Це Кузьмінський Ілля, Лавренчук Влад та Пасічник Ірина. Незаперечним лідером у цій трійці знову став Кузьмінський Ілля, який дав повну відповідь на питання і  переконливо засвідчив свої глибокі знання та високу працездатність. Щирі вітання нашому переможцю та усім учасникам заходів! Так тримати!
     Заступник директора з навчально-виховної роботи Сікалюк Р.В насамкінець звернулась до присутніх зі словами подяки. Вона зауважила, що в кожному учаснику живе маленький Шевченко і побажала енергії та зусиль  зрости в духовних велетнів, яким був і залишається Тарас Шевченко.

   Загальноліцейські змагання з шашок.

     З 23 по 25 січня в Любарському професійному ліцеї проходили загальноліцейські змагання з шашок.

     За результатами змагань l місце виборов Кузьмінський  Ілля здобувач освіти групи 1, ll - місце Печенюк Сергій (група15), lll - місце Навроцький Владислав. Переможці відзначені грамотами.


З Новим 2024 роком !

       Новий 2024 рік скоро постукає в наші домівки. Попри важку ситуацію через війну не будемо порушувати чудову українську традицію дякувати добрим людям, які упродовж року були поруч, підтримували і надихали.
Щирі новорічні вітання ми адресуємо нині колективу департаменту освіти і науки Житомирської облдержадміністрації, який спрямовував роботу навчального закладу в потрібне русло. Зичимо нових звершень та здійснення найзаповітніших мрій, родинного затишку і миру.
     Успіхів, здоров’я, наснаги, плідних трудових буднів – такі побажання в передноворічний час ми шлемо депутатському корпусу Любарської ОТГ на чолі з головою Герасемчуком В.М. Дякуємо за сприяння і підтримку у вирішенні важливих проблем життєдіяльності професійного ліцею. Сил і терпіння вам на весь рік!
     Свою вдячність хочемо адресувати тим аграріям району, які з розумінням поставились і підтримали нас словом і ділом у скрутний час. Впевнені: підтримавши нас, ви виявили не лише патріотичну позицію в час війни – ви підтримали нашу рідну Україну, яка відстоює свою незалежність та волю, і для якої робітничі кадри були і залишаються в пріоритеті. Нехай вам щедро сіється, урожаїться і повертається сторицею ваше добро!
     Дорогі друзі! Усім, хто йшов і йтиме поруч з нами по життю – найкращі побажання:
Все погане – у році старому лишити,
Все щасливе – у серці навік зберегти,
Все жадане – у році Новому зустріти
Й головне – дійти до своєї мети!
                                      З Новим роком!
                                     Разом – до Перемоги!

 

 

 


       Любарський професійний ліцей з року в рік зберігає традицію привітання дітей-сиріт до новорічих свят. Сьогодні, напередодні різдвяних свят, Первинна профспілкова організація ліцею та адміністрація закладу подарували дітям-сиротам навчального закладу солодкі подарунки та щирі вітання.
     «Дорогі діти, вітаємо вас з найчудовішим святом року – Різдвом Христовим та Новим роком! Бажаємо, щоб цей рік приніс нам усім ПЕРЕМОГУ, вам безліч радості, сміху і величезну кількість магії. Нехай ваші серця будуть наповнені добротою, любов'ю та незабутніми моментами разом із вашою сім'єю та друзями. Нехай всі ваші мрії збуваються, а життя приносить вам багато цікавих пригод. Пам'ятайте, що ви особливі і унікальні, і весь світ чекає на ваш великий внесок. Будьте завжди веселими, сподіваючись на найкраще та вірячи у себе.»

 

 


   Відкритий урок з історії України

на тему: «Кримські татари в місцях депортації: форми опору, боротьба за повернення додому»

         12 грудня 2023 року  викладач історії Сікалюк Ріта Володимирівна (група №15, ІІІ курс) провела відкритий урок з історії України на тему: «Кримські татари в місцях депортації: форми опору, боротьба за повернення додому». 
         Оскільки медіакультура утвердилася практично в усіх галузях людського життя, зокрема й в освітньому просторі, викладач використала на уроці інтернет та різні застосунки. Завдяки таким формам роботи  Ріта Володимирівна  комбінувала  в одному уроці велику кількість цікавих завдань, залучаючи усіх учнів, і цим показала,  що урок історії з використання ІКТ стає більш наочним, цікавим, складний матеріал стає зрозумілішим для здобувачів освіти.  

 


 

Стажування педагогічних працівників

закладів професійної (професійно-технічної) освіти області

з професій зварювального виробництва.

13 грудня 2023 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»  відбулося   стажування педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з професій зварювального виробництва. Стажування проводили фахівці ТОВ «Самміт». Від Любарського професійного ліцею вдосконалити професійний рівень змогли майстри виробничого навчання Дмитро Кузьмінський та Наталія Невмержицька.
      Приємно відзначити, що повернулися наші колеги з позитивними враженнями та схвальними відгуками про організацію стажування, побачені майстер-класи та змогу самому спробувати виконати роботу.
Така форма співпраці є цікавою і результативною.
       Дякуємо!

 

 


 

Вітаємо з Днем української хустки!

Нехай цей символ національної гордості завжди прикрашає вашу душу та нагадує про важливість національних традицій.

 


 

З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ !       

          Цього року відзначаємо Миколая за оновленим календарем — 6 грудня. Саме із цього дня починаються зимові свята, всіх охоплює передноворічний настрій, але у всіх одне бажання – ПЕРЕМОГА. От і в нашому навчальному закладі, Голова Ради учнівського самоврядування – Равриш Руслан в ролі Святого Миколая завітав у кожен навчальний кабінет, майстерню, лабораторію з привітаннями та солодкими подарунками, вікториною, загадками. 
               Благословляю вас діти, український цвіте!
               Будьте завжди всі здорові радісні, завзяті
               Хай панує Боже слово в кожнім серці й хаті.
              Я несу  в дарунок щастя, мир, достаток, згоду,
              Віру всім у перемогу нашого народу.
             Згине скоро зло й руїна, Бог не спить, чатує…
             Нашу славну Україну ЗСУ врятують!
             Буде ненька –Україна вільна і багата,
             І святкова пісня буде на весь світ лунати!


Державна кваліфікаційна атестація

Одним з найважливіших показників якості професійної підготовки здобувачів освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти є Державна кваліфікаційна атестація, коли здобувачі освіти мають можливість показати свої знання, вміння та навички, які вони отримали під час навчання у стінах освітнього закладу.
        29 листопада 2023 року у Любарському професійному ліцеї відбулась Державна кваліфікаційна атестація (ДКА) – завершальний етап навчального процесу, що проводився  державною кваліфікаційною комісією з метою визначення рівня кваліфікації та підготовки випускників до самостійної роботи з професії «Електрогазозварник; водій автотранспортних засобів». 40 випускників ліцею захищали дипломні роботи з професії та боролися за отримання робітничої кваліфікації. Члени екзаменаційної комісії підводили підсумки за показниками виробничої практики та захистом дипломних робіт.
     За результатами ДКА  усі 40 здобувачів освіти отримають дипломи кваліфікованого робітника, один із них – з відзнакою.
    Вітаємо! Бажаємо, щоб отримані знання, вміння та навички стали запорукою  вдалого професійного майбутнього!

 


    Конкурс професійної майстерності серед здобувачів освіти 2023

     У Любарському професійному ліцеї щорічно проводяться конкурси професійної майстерності серед здобувачів освіти. Цьогоріч вони тривали з 20 по 24 листопада 2023 року.

     Учні мали змогу перевірити свої сили, отримати досвід участі в конкурсах, порівняти свою роботу з роботою іншого учасника. Це розвиває інтерес до обраної професії, мотивує до кращого навчання Адже змагання – це завжди рух до мрії!

    Педагогічний та учнівський колективи ліцею вітають переможців та бажають їм подальших перемог та професійного натхнення.

Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування

І місце - Поліщук Ілля, група № 1

ІІ місце – Мусієвич Олексій, група № 4

ІІІ місце – Козин Артур, група № 3

Електрогазозварник

І місце - Метельський Павло, група № 14

ІІ місце – Годованець Вадим, група № 9

ІІІ місце – Іванов Максим, група № 14

Водій автотранспортних засобів

І місце - Заставний Максим, група № 15

ІІ місце – Біленький Артем, група № 3

ІІІ місце – Ковальчук Олександр, група № 3

Продавець продовольчих товарів

І місце - Поліщук Богдан, група № 8

ІІ місце – Стукман Зоя, група № 5

ІІІ місце – Вітюк Ірина, група № 8

Тракторист-машиніст с/г виробництва

І місце - Цвігун Максим, група № 15

ІІ місце – Сідлецький Вадим, група № 15

ІІІ місце – Козаченко Максим, група № 2

Плодоовочівник

І місце - Стукман Зоя, група № 5

ІІ місце – Вітюк Ірина, група № 8

ІІІ місце – Поліщук Богдан, група № 8


 

 


ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ 

       Сьогодні, 29 вересня, у Любарському професійному ліцеї відбулася святкова лінійка з нагоди свята – Дня працівників освіти. Свято є особливим  у закладі. Заздалегідь учні готували  привітання, святкові сувеніри, прикрашали вхід до ліцею. На подвір’ї  зібралися святково одягнені вихованці та педагоги. Ведучі Ірина та Артем  розпочали святкову лінійку, щоразу дякуючи своїм наставникам за вміння сіяти добре, мудре, вічне.
      Вітаючи на урочистій  лінійці колег із професійним святом,  директор ліцею  Олександр Данилко вручив грамоти та цінні подарунки за добросовісну і сумлінну працю Креничку П. П., Сікалюк Р. В., Ющенко Г. О., Назарівському Р. М., Беху В. Л., Демчуку А. М., Кіндрась Н. С., Левчуку В. М., Назарівському О. А.    За багаторічну  сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток освіти області заступнику директора з навчально-виховної роботи Віктору Гевлічу була вручена Подяка від Житомирської ОВА.   Володимир Григорович Денисюк, вітаючи колег, сказав: « Найголовніше завдання зараз: для учнів — вчитися, для вчителів — вчити. Необхідно робити все для того, щоб учні бажали здобувати знання».  Упродовж заходу для педагогів лунали пісні у виконанні вихованців ліцею.
      На жаль, сьогоднішнє свято не таке, як завжди. В нашій країні триває війна, на якій гинуть українці.  Тому усі присутні вшанували пам’ять полеглих на фронті учнів, які навчалися в різний час, хвилиною мовчання.
        Атмосфера цього дня для всіх працівників була насправді теплою та дружньою. Наостанок ведучі побажали усім педагогам наснаги, терпіння, нових успіхів в роботі, побільше талановитих учнів, миру в оселях та країні.


 

       Спортивно - патріотична подорож

         Велику роль у патріотичному вихованні учнів відіграють походи та екскурсії. Традиційними стали такі походи для здобувачів освіти Любарського професійного ліцею. Цього року похід співпав із Всесвітнім днем миру. Мир – актуальне та значиме для українців слово. Як ніколи, ми відчуваємо потребу в спокої, злагоді, мирному небі над головою. Тому захід розпочався з виготовлення окопних свічок для наших бійців. Викладачка історії Ріта Сікалюк провела для усіх присутніх майстер-клас з їх виготовлення. І всі долучились до цієї важливої справи, щоб підтримати наших військових.

         І ось знову важлива в кожного присутнього мить – покладання квітів до Алеї слави і пам’яті про загиблих військовослужбовців громади. Тому без болю не обходиться, адже вони віддали найдорожче - своє життя.

        Крокуючи містечком, учні щоразу ближче наближалися до призначеного місця, де їх очікували 10 спортивних станцій. Змагалися команди на швидкість, спритність, силу, кмітливість та винахідливість.

         Перемогла дружба. Гарний настрій, заряд енергії та позитивні емоції отримали всі учасники заходу.


 

 

   ДЕНЬ ЗНАНЬ 2023

    Відлетіло у вирій літо, і ось уже подвір’я Любарського професійного ліцею наповнилось дзвінким сміхом першокурсників. Бо саме їм випала честь бути учасниками свята, приуроченого Дню знань. День знань – символ чистоти, початок нового навчального року і чудовий привід зібратися з думками і зануритися в бездонний океан науки. Саме такими словами розпочався захід, ведучі якого Дороніна Настя та Равриш Руслан чудово поєднали побажання здобувачам освіти з корисними порадами, як досягти успіху на шляху до обраної мети.
    Звісно, нинішнє свято першого вересня проходить у складний час війни з агресором, і це не може не відобразитися на навчальному процесі, - так наголосив у виступі в. о. директора Данилко О. М. Тож маємо всі зусилля спрямувати на те, щоб бути гідними щоденного подвигу наших захисників.
    Зі словами, пронизаними високим патріотизмом, звернулася до присутніх Україна-мати, роль якої креативно підготувала викладач історії Сікалюк Р. В. 
    Окрасою заходу стали пісні у виконанні Ющенко Г. О., Чабан Л. В., Оданчука В. М., Степчук Н. Лунали щирі слова подяки педагогам, хто без жалю віддає свої знання і тепло сердець вихованцям. Адже для них розпочався цікавий період знайомства зі здобувачами освіти, яких вони поведуть нелегкими дорогами країни знань.
    Свято промайнуло на одному подиху. Натомість залишилась тривога… адже іде війна, і всі ми прагнемо одного – швидкої перемоги над ворогом.
    Тож залишається побажати усім, аби наша найзаповітніша мрія збулась. А нашим здобувачам освіти – нових відкриттів, цікавих зустрічей, натхнення, творчості, креативу, мирного завтра!
    В добрий путь!

     


Іспит на отримання посвідчення на право керування тракторами та сільськогосподарськими машинами    

04 липня 2023 року учні ліцею, які навчались за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» складали іспит на отримання посвідчення на право керування тракторами та сільськогосподарськими машинами (категорії «А1», «А2», «В1»).

      Комісія головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області кваліфіковано оцінила теоретичні знання та практичні вміння випускників ліцею, більшість з яких успішно склала цей важливий іспит і, отримавши посвідчення на право керування, готова працювати у сільському господарстві нашої держави задля спільної перемоги.


 

                                           В океан Життя відправляються випускники ліцею
         День прощання з ліцеєм  завжди святковий, радісний і сумний водночас. Радісно розправляти крила, але так боляче лишати рідні місця, де пролетіли неповторні роки.
       30 червня  в житті Любарського професійного ліцею  відбулась знаменна подія –  в своє перше плавання відправився екіпаж випускників. Кожен із них склав останній іспит, довівши перш за все самому собі: до життя готовий. Попереду – невідомість, загадкове майбутнє, позаду – тихий берег юності, до якого ще не раз захочеться повернутися. 
        В актовій залі на урочисте святкування зібралися  ті, кому небайдужа доля  випускників: адміністрація ліцею, викладачі, майстри виробничого навчання, батьки, гості, і, звичайно, випускники.  Ведучі свята, викладачі Ющенко Г. О. та Шастун О. П.  запропонували подякувати Збройним силам за можливість проведення свята і привітати гучними оплесками випускників 
Особливо зворушливими на святі  були напутні слова мами випускника – КОЛОМІЄЦЬ Олени Вікторівни,  яка благословила дітей короваєм, щоб завжди через роки він кликав їх до рідної домівки. За традицією ведучі свята перше вітальне слово надали директору ліцею Данилку О. М. Звертаючись до випускників він зазначив, що цей навчальний рік був складним. В країні війна. Більше навчалися дистанційно. Та все ж таки учні змогли,  завдяки нашим Збройним силам, закінчити навчальний заклад. Від сьогодні кожен з випускників піде своїм власним шляхом, не оглядаючись, не чекаючи підказок, і кожному доведеться шукати відповіді на безліч питань, які ставитиме їм життя. .  Пам’ятайте: Україні потрібні ваші знання, віра і оптимізм, патріотична громадянська позиція 
      Класні керівники та майстри в/н – мудрі порадники і вірні друзі, терпеливі наставники і надійні захисники…. З надзвичайною теплотою для випускників звучали слова  майстрині в/н Кіндрась Н. С.  Подяками були відзначені учні, які мали активну громадську позицію:  Баланенко Софія, Локотош Олександр, Козаченко Валентин, Філіп’єв Іван, Дюба Діана, Бульчак Світлана, Петкевич Вікторія.
     Невблаганно швидко спливає час, все більше віддаляючи ті береги, що ваблять неповторно яскравими образами дитинства, білосніжними весняними садами юності. Виринатиме серед них і ліцей замріяною бригантиною, що понесла кожного у шалений вир життєвого океану, де штиль – тимчасове явище, а шторми -  то екзамени на зрілість, на витривалість, на людяність…

 


Державна кваліфікаційна атестація     

   26-27 червня  2023 року  Державну кваліфікаційну атестацію у Любарському професійному ліцеї складали учні груп №1, №4 за професією «Тракторист-машиніст с/г виробництва; слюсар з ремонту с/г машин та устаткування» водій а/т засобів» та групи №6 – майбутні плодоовочівники та продавці продовольчих товарів.
         63 випускники ліцею презентували і  захищали дипломні роботи з професій,  здавали звіти з проходження виробничої практики на підприємствах та боролися за отримання робітничої кваліфікації.
Здобувачі освіти, а завтра вже кваліфіковані робітники, на достатньому та високому рівнях  показали свої знання і вміння, здобуті під час навчання у стінах закладу.          
        Члени державної кваліфікаційної комісії побажали випускникам  мирного неба, міцного здоров’я, успіхів, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів.

 


 

                                                                                                                                                                                              

                                                                                                                                                                              ТИЖДЕНЬ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
       
В Любарському професійному ліцеї в період з 22.05.2023 по 26.05.2023 року  були проведені заходи в рамках  Тижня  професійної освіти в Україні. Педпрацівники та учні ліцею взяли активну участь у різноманітних заходах в онлайн та в офлайн форматі.
   Крім різноманітних форм роботи  (відеолекторій, круглий стіл, анкетування, відеоексплейнер, профорієнтаційний тренінг, відео- майстер-клас, онлайн - конференція, коло ідей, зустрічі, профорієнтаційна поїздка.) педпрацівники та учні ліцею переглянули відеоматеріали Міністерства освіти і науки України, які транслювалися у соціальних мережах.
     Проведення таких заходів сприяє зростанню інтересу до обраної професії, стимулює здобувачів освіти до професійного розвитку , кар’єрного зростання, допомагає  здійснити правильний  вибір у житті на користь навчання у закладах П(ПТ)О.

 

 


 

«Ми - сильні»

       Кожен колектив має талановитих і здібних людей, які є його окрасою. Не став винятком і Любарський професійний ліцей. Здобувачі освіти нашого закладу досягають гарних результатів не лише в навчанні, але й заявляють про себе як найкращі представники його. Серед наших талантів – поетеса –початківець Вітківська Олена , яка є прикладом не тільки в навчанні , але й гарно віршує. Один із її віршів «Ми - сильні» пропонуємо вашій увазі.

 


 

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ 2023

 

 

 

 

 


 

Зустріч з представниками 4-го відділу Житомирського районного центру комплектування та соціальної підтримки у смт Любарі

     

       5 травня 2023 року учні ліцею зустрілись з представниками 4-го відділу Житомирського районного центру комплектування та соціальної підтримки у смт Любарі .

       На цій зустрічі здобувачами освіти було отримано багато цікавої, різнобічної і корисної інформації про особливості вступу на навчання до навчальних закладів військового профілю , особливості оформлення і проходження військової служби за контрактом, переваги отримання військової освіти молоддю, яка має патріотичну громадянську позицію, небайдужа до долі України.

    Дякуємо уповноваженим працівникам РТЦК та СП за співпрацю і плануємо продовжити такі зустрічі у майбутньому.

 


 

 

     28 квітня відбувся обласний онлайн-конкурс «Рятівник» для старшої вікової групи, який проводився у рамках ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
     Рій «Нащадки козаків»» на чолі з наставниками – викладачем Захисту України Зав`язуном М.О , медпрацівником Грушак В.В. також взяв участь у Конкурсі .
    Учасники рою Равриш Руслан, Говорун Дмитро, Древняк Олександр, Чепурний Ілля, Ніколайчук Володимир, Козаченко Максим, Вітюк Ірина, Ніколаєва Анна у І – му та ІІ – му етапах Конкурсу продемонстрували свої вміння і навички з медико-санітарної підготовки, під час виконання алгоритму дій підрозділу в зоні обстрілу при виявленні пораненого, допомозі пораненому в зоні укриття та під час транспортування пораненого із зони обстрілу в зону укриття та зону повної безпеки.
    Під час проведення Конкурсу учні отримали досвід у наданні медичної допомоги, відпрацювали на практиці певні алгоритми дій, які можуть знадобитись у складних життєвих обставинах.

ВІДЕОЗВІТ КОНКУРСУ

 


 

Трактор Беларус 80.1, ціна 617820 грн — Prom.ua (ID#1290318701)    ВЕСНЯНО - ПОЛЬОВІ РОБОТИ 2023

       З настанням потепління час розпочинати весняні роботи  в саду та полі, адже запорукою хорошого врожаю є своєчасний обробіток землі та висів культур.  Тож сьогодні, 24 квітня  2023 року, майстри виробничого навчання за вказівкою  в. о. директора Данилка О. М. розпочали весняно-польові роботи на навчальному господарстві: основний обробіток грунту під посів ярих та овочевих культур. 
Роботи багато, але впоратися можна з усім, якщо чітко визначити для себе, що і в якій послідовності треба виконувати.

 

 


 

Цікава зустріч

     З метою інформування учнів ліцею щодо правил трудових відносин, ризиків і наслідків незадекларованої праці та трудової експлуатації, зокрема, в умовах воєнного стану, інформування щодо прав неповнолітніх у трудових відносинах, особливостей використання праці осіб молодше 18 років, убезпечення себе від трудової експлуатації і торгівлі людьми, а також задля зниження рівня виробничого травматизму, недопущення нещасних випадків на робочих місцях 12 квітня 2023 року головний державний інспектор відділу з питань праці управління інспекційної діяльності у Житомирській області Центрально-Західного управління Державної служби з питань праці Дехтярова Любов Віталіївна зустрілась з учнями ліцею і ґрунтовно та детально висвітлила всі вищезазначені проблеми, застерегла здобувачів освіти від необдуманих кроків в питаннях трудових відносин, відповіла на питання, що цікавлять молодь на початку самостійного трудового шляху.

 

 

 


День відкритих дверей

         Вибір професії – одне з найважливіших рішень у житті. Професія – це в більшості випадків на все життя. Саме тому, дуже важливо зважено і з розумом підійти до вибору майбутнього фаху. Перший крок – вибір навчального закладу. Для цього, власне, кожного року і проводяться Дні відкритих дверей майже у всіх навчальних закладах України. 12 квітня свої двері для охочих познайомитися відкрив Любарський професійний ліцей. 
        День відкритих дверей – це завжди можливість познайомитись з історією навчального закладу, викладацьким колективом, відділеннями та професіями, умовами вступу та навчально-матеріальною базою. На захід завітали випускники шкіл разом з батьками. День відкритих дверей у Любарському професійному ліцеї виявився захопливою подією, де батьки та діти отримали можливість заглибитися в давню  історію цього освітнього закладу. Вони мали унікальну можливість ознайомитися з викладацьким колективом, який відзначається не лише професіоналізмом, але і творчим підходом до розвитку кожної особистості.
    Присутні також здобули вичерпну інформацію про професії, які можна здобути  у ліцеї, а також спектр можливостей для професійного росту. Окрім того, гості події мали змогу оцінити навчально-матеріальну базу ліцею, переконатися в сучасних умовах навчання та практичних можливостях для здобувачів освіти. День відкритих дверей виявився важливою кроком у сприянні вибору правильного освітнього шляху .

 


Екскурсія до Поліського національного університету

      04 квітня 2023 року здобувачі освіти  випускних груп Любарського професійного ліцею разом із майстром в/н Демчуком А. М.  відвідали  Поліський національний університет в місті Житомирі. Юнаки та дівчата  дізналися про особливості навчального процесу, переваги та можливості, ознайомилися з  інфраструктурою навчального закладу та  перспективами подальшого  працевлаштування. 
    Педагогічний та учнівський колективи  на чолі з в. о. директора  Данилком О. М. щиро дякують організаторам  свята   Поліського Національного Університету за теплу зустріч та цікаву екскурсію. Із собою наші учні привезли прекрасні враження і впевненість у тому, що Поліський національний університет – сучасний заклад вищої освіти, якому варто довірити своє майбутнє.

 

 

 


28.02.2023

Місячник правовиховної роботи

      Формування в Україні громадянського суспільства, розбудова суверенної, незалежної, демократичної та правової держави вимагає зміни підходів до виховання свідомого  громадянина. Сьогодні вже не потрібно доводити, що без цілеспрямованого правового виховання учнів цієї проблеми не розв’язати.
      Цілком закономірно, що на перше місце в цій роботі виходить проблема формування в молоді високої правової культури, вмінь та навичок законними способами захищати загальновизнані суспільні цінності, залучення її до свідомої участі в громадському та духовному житті держави.
      Навчальний заклад  виконує важливе соціальне замовлення держави: 
•    формує правовий інтелектуальний потенціал України, готує  учня до реального життя, вміння користуватися правовими знаннями, набутими в процесі навчання.
•    пропагує основні принципи Загальної декларації прав людини, Декларації і Конвенції прав дитини.
•    формує громадянську позицію учня на основі загальнолюдських цінностей: свободи переконань, думок, володіння та користування власністю.
•    розвиває вміння учнів протистояти злочинам і правопорушенням у суспільстві.

      Під час проведення правовиховної роботи педагогічний колектив виходить з таких основних критеріїв:
*    Охоплення виховним впливом переважної більшості учнів, а також батьків, осіб, що їх замінюють, піклувальників.
*    Прагнення забезпечити зростання самосвідомості учнів, розуміння ними суворого дотримання положень Конституції і законів України.
*    Прагнення забезпечити розуміння учнями єдності прав і обов’язків і їх виконання в реальному житті.
     Задля досягнення цих цілей серед інших форм проведення правовиховної роботи є місячник правовиховної роботи, який традиційно проводиться у навчальному закладі у лютому місяці. 
      У 2022/23 навчальному році при проведенні місячника основна увага приділялась таким питанням:
*    Права людини і громадянина. 
*    Злочин і покарання.
*    Групи ризику. Тютюнопаління, алкоголь, наркотики, токсичні і психотропні речовини.
*    Булінг. Насильство в сім’ї.
*    Цінність життя. Суїцидальна поведінка. Небезпечні квести.
*    Медіаграмотність. Роль медіавпливів на психіку і поведінку людини. Безпечний інтернет.
*    Торгівля людьми.

Фотозвіт місячника правовиховної роботи

 


 

 

Міжнародний день рідної мови

       Справжня людина виростає з любові до рідної матері, родини, рідного краю, до рідної мови і культури. І це вже вкотре довели здобувачі освіти Любарського професійного ліцею.
       У Міжнародний день рідної мови найкращі, ерудовані, веселі, енергійні учні зібралися, щоб провести інтелектуально – розважальну гру «Мова єднає всіх».
      У боротьбі за перемогу зійшлися дві команди: команда 1 курсу «Дивослово» (капітан Поліщук Богдан) та 3 курсу «Романтики» (капітан Петкевич Вікторія). Ведуча заходу – викладач української мови і літератури Шатрук Любов Григорівна впевнено вела шанувальників рідного слова сходинками змагання. Учасники заходу згуртувались у вирішенні завдань раундів «Розминка», «Вірю – не вірю», «Фразеологічні викрутаси». Приємно вразили відповіді у раундах «Музичний», «Упізнай письменника», де присутні ще раз переконались у красі української пісні та пригадали літературних митців, які кожен у свій час стояли на сторожі рідного слова.
       Битва капітанів проходила у формі Шевченкіани, де кожен з них продемонстрував знання творів Кобзаря.
      В період між раундами здобувачі освіти мали чудову нагоду послухати українські пісні про мову. Свято доповнювали професійно дібрані елементи: вишиті рушники, книги, глечики з пшеничним колоссям та калиновими гронами. Змагання проходило на фоні вдало дібраної презентації. Все це майстерно забезпечила викладач Локайчук Леся Петрівна.
     Приємним сюрпризом для усіх стало виконання вірша П.Глазового «Кухлик» учнем групи №7 Олександром Лакатошем.
     Гра стала черговою сходинкою до майбутніх успіхів та самоствердження – такого висновку дійшло шановне журі у складі Гевліча В.П.,Лавренюк Т.К. та Сікалюк Р.В. Переможцем стала команда 1 курсу «Дивослово», але перемогла, як завжди, дружба. Учасники мали нагоду посмакувати фруктами, печивом та цукерками. Заохочувальні солодкі призи отримали активні та ерудовані учні Фоміна Настя, Дюба Діана, Поліщук Богдан, Вітківська Олена, Петкевич Віка. Атмосфера свята об`єднала усіх присутніх, стала ще одним досягненням у вивченні рідної мови, переконливим свідченням любові до нашого оберегу – українського слова.  Дякуємо і вітаємо усіх зі святом!
 

 


 

День пам'яті Героїв Небесної Сотні 

    20 лютого День пам'яті Героїв Небесної Сотні- День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Це день жалоби і пам'яті на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України. 
     В цей день в Любарському професійному ліцеї був проведений захід присвячений людям, які своїм прикладом показали, як треба відстоювати незалежність, любити Україну і свій народ. 
     Здобувачі освіти під час заходу поринули в події 2013-2014 років, молитвою та хвилиною мовчання вшанували память загиблих воїнів Небесного Війська.

 

 

 

 


 

   День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Пам’ятну дату встановлено згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» від 11 лютого 2004 р. № 180/2004.
    В Любарському професійному ліцеї викладач Креничко П. П. провів тематичну виховну годину, де з учнями вшанували пам'ять загиблих та познайомилися з  героями.

 


 

 


 

105 річниця бою під Крутами

      29 січня в Україні відзначали 105 річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.
      Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.
      Вшановуючи пам'ять полеглих героїв, в Любарському професійному ліцеї класним керівником Сідлецькою Оксаною Павлівною  була проведена година пам’яті. Здобувачі освіти змогли відчути події тих років та провести паралелі з сучасними подіями в Україні. З цікавим та змістовним виступом звернулась до учнів директор музею історії Любарського краю Гевліч Олеся Леонідівна, яка була присутня на заході. 
      Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину та боротися за її незалежність.

 

 

 

   Офіційні Інтернет-ресурси

Міністерство освіти і науки України
 
Національна академія педагогічних наук України
 
Інститут модернізації змісту освіти
 
Український центр оцінювання якості освіти
 
Законодавство України
 
Педагогічна преса
 
Урядовий кур'єр
 
Шкільні підручники онлайн

 

Освітні портали для вчителів

Методичний портал

Мала Академія Наук України

Освіта.UA

Освіта в Україні

Вчитель вчителю, учням та батькам

 

Вчителям-предметникам

 

Українська мова та література

Українська мова та література. На допомогу вчителю

Блог "Еверест філології"

Український правопис

Лінгвістичний портал

Словники - Словопедія

Музейний портал

 

 

Історія

Всеукраїнський клуб історії

Історична правда

 

 

Біологія

Український біологічний сайт