29.10.2024
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає своєї актуальності й у XXI столітті для жодної країни світу.
На сьогодні для українців, в умовах воєнного стану, ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами став ще більшим. Багато громадян переїхали із зони бойових дій в інші регіони або за кордон та шукають нову роботу.
Якщо раніше поняття «торгівля людьми» охоплювало здебільшого сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.
Тому, практичним психологом Любарського професійного ліцею Інною Гадомською було проведено круглий стіл з метою підвищення рівня поінформованості здобувачів освіти щодо проблеми торгівлі людьми; формування уявлення про суть торгівлі людьми; з’ясування причини торгівлі людьми; ознайомлення учнів з різними формами торгівлі людьми; позбавлення небезпечних стереотипів щодо торгівлі людьми.
14.10.2024
Сьогодні все частіше спостерігається тенденція втягування молоді у протиправну діяльність.
Можемо спостерігати непоодинокі факти причетності громадян України віком 14-21 років до протиправної діяльності, що шкодить національним інтересам та державній безпеці України.
Зазначене насамперед обумовлено цілеспрямованою діяльністю представників держави-агресора, спрямованою на розпалювання політичної, міжетнічної, національної та релігійної ворожнечі в українському суспільстві, реалізацією проросійських пропагандистських наративів щодо припинення oпopy aгpecopy, протидії мобілізації, повалення конституційного ладу, а також вчинення насилля стосовно громадських, військових та політичних діячів України.
З метою запобігання втягування молоді у протиправну діяльність в Любарському професійному ліцеї практичним психологом Інною Гадомською була організована зустріч з провідним інспектором Житомирського районного сектору №4 державної установи «Центр пробації» у Житомирській області – Тамарою Здебською, також на зустріч була запрошена заступник з навчально-виховної
роботи Ріта Сікалюк.
Під час зустрічі здобувачам освіти роз’яснили поняття «умовний термін», «злочин», «покарання», «кримінальна відповідальність».
Поговорили про основні види покарань: штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк. Переглянули фрагменти відеофільму та на прикладах із життя визначали міру покарання скоєним злочинам. Також переглянули та обговорили документальний відеофільм про «Покарання ув’язненням в Україні».
10.10.2024
Щороку 10 жовтня ми відзначаємо Всесвітній день психічного (ментального) здоров’я.
Сьогодні в Любарському професійному ліцеї у Всесвітній день психічного здоров’я, практичним психологом Інною Гадомською було проведено (в читальному залі гуртожитку) заняття з елементами тренінгу «Психічне здоров’я. Як його зберегти?»
Психічне ментальне здоров’я. Психічне ментальне здоров’я – це стан психічного благополуччя, яке дозволяє людям справлятися з життєвими стресами, реалізовувати свої здібності, навчатися й працювати, а також робити внесок у життя суспільства. Це невід'ємний компонент здоров'я та благополуччя, який є основою нашої індивідуальної та колективної здатності ухвалювати рішення, будувати стосунки та формувати світ, у якому ми живемо. Ментальне (психічне) здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником. Метою заняття є ознайомити здобувачів освіти з поняттям «психічне здоров’я», формувати ціннісне ставлення до свого здоров’я, мотивацію до збереження психічного здоров'я як необхідної складової життєдіяльності успішної людини.
Протягом заняття здобувачі освіти виконували цікаві вправи, складали асоціативний ланцюг, працювали в групах, дискутували, заслухали цікаву інформацію психолога, складали буклет-порадник, виконували тест, висловлювали свої бачення, думки, релаксували, бажали один одному…
23 - 27. 09. 2024
Булінг (від англійського bullying) – тривале цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет.
В рамках Тижня протидії булінгу з 23 по 27 вересня 2024 року соціальним педагогом Юлією Мельник було проведено виховний захід із здобувачами освіти 1 курсу 5 групи на тему: "Я подолаю булінг".
Під час заходу обговорили види булінгу, його прояви закріпили на банері, узагальнили шляхи протидії, сформували навички толерантного спілкування та поваги до оточуючих.
Заключним етапом заходу, було проговорення фрази : "Я подолаю булінг", де учні притулили долоні одна до одної, із надписом stop 🛑
23-27.09.2024
В рамках Тижня протидії булінгу з 23 по 27 вересня практичний психолог ліцею Інна Гадомська провела ряд просвітницьких заходів спрямованих на інформування учасників освітнього процесу про булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування): анкетування, година психолога «Що таке булінг і як його розпізнати?», тренінг «Булінг - причини, наслідки…», перегляд відеороликів з подальшим обговоренням, спільні з класними керівниками виховні години, правопросвітницькі заходи, під час яких здобувачі освіти обговорили що таке булінг, види, міри покарання, які його прояви та шляхи протидії, вчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту. У ході обговорення вигаданих ситуацій формувала навички толерантного спілкування, виховувала почуття поваги до оточуючих.
В ігровій формі практичний психолог намагалася донести здобувачам освіти, що будь-які прояви насильства над людиною неприпустимі і є порушенням її прав.
25.09.2024
В рамках тижня протидії булінгу практичним психологом ліцею Інною Гадомською було проведено виховний захід на тему «Квадробери. Небезпека чи просто гра…?»
КВАДРОБЕРИ - нова субкультура, молоді люди, які наслідують поведінку тварин. Це явище викликає у батьків і тривогу, і страх. Квадробери можуть імітувати звуки тварин, пересуватися на чотирьох кінцівках та носити костюми тварин. Попри те, що випадки агресії з їхнього боку є поодинокими, ця субкультура привертає увагу суспільства.
Ознаки та причини суїцидальної поведінки дитини
Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни
"ТИ ЯК ?"
В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» упродовж навчального року в Любарському професійному ліцеї проводились заходи, спрямовані на покращення ментального здоров’я здобувачів освіти.
До реалізації проєкту долучилися практичний психолог, класні керівники, вихователі. Проходили заходи, спрямовані на психологічну підтримку учасників освітнього процесу: класними керівниками проводилися виховні години, практичний психолог І.О. Гадомська провела заняття з елементами тренінгу для здобувачів освіти «Психічне здоров’я. Як його зберегти?», та години спілкування для педагогічного колективу.
Заходи спрямовані на підвищення усвідомленості щодо ментального здоров’я серед усіх учасників освітнього процесу.
#ТиЯк #ТиЯкЛПЛ #ВсеукраїнськаПрограмаМентальногоЗдоров'я
Поради батькам.Пам’ятка про деякі особливості в поведінці дітей
13.03.2024
Сьогодні здобувачі освіти разом з практичним психологом Любарського професійного ліцею Інною Гадомською відвідали тренінг STOP БУЛІНГ. Заняття проходило в центрі життєстійкості Лбарської селищної ради. Фахівець з соціальної роботи Катерина Циганович вкотре звернула увагу на причини, наслідки, перебіг та шляхи вирішення питання – Булінгу.
Цікавим було доповнення представника громадської організації АСЕТ – Галини Осіпчук з наведеними життєвими прикладами та ситуаціями…
Булінг. Що робити?
Над цим питанням замислюються сучасні вчителі, батьки й діти. Правовий аспект цього питання порушують фахівці системи безоплатної правової допомоги під час проведення правопросвітницьких заходів. Зокрема, із здобувачами освіти Любарського професійного ліцею психологічна служба спільно із завідувачем сектору Іваненко Катериною Любарського бюро правової допомоги відділу безоплатної правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели інформаційний захід, присвячений питанню булінгу в учнівському середовищі.
У ході діалогу розібрали з підлітками відмінності між конфліктом та булінгом, на прикладах обговорювали різні види цькування – фізичне, економічне, психологічне, а також кібербулінг. Зобувачам освіти роз’яснили, що робити, коли стали свідком булінгу, до кого необхідно звернутися для вирішення цієї проблеми у найшвидший спосіб, як захистити свої права.
Окрім цього, фахівчиня наголосила на видах покарання за вчинення булінгу. Здобувачі освіти активно наводили приклади ситуацій, де бувають порушені права, а також намагались разом знайти вирішення цієї проблеми.
Переглянули та обговорили відеоролик, у якому показано випадки булінгу серед однолітків та яким чином можна було їх позбутися, якби кожен змінив свою поведінку по відношенню до постраждалого від булінгу.
Наприкінці тематичної зустрічі здобувачі освіти отримали буклети «Твої права – твій надійний захист».
24.10.2023
Виступ практичного психолога на обласній методичній секції викладачів захисту України з питанням «Метод воркшоп як засіб формування навичок критичного мислення у здобувачів професійної (професійно - технічної) освіти.
18.10.2023
Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.З метою попередження торгівлі людьми, підвищення обізнаності здобувачів освіти щодо безпечної міграції психологічна служба ліцею провела просвітницький захід «Не стань жертвою торгівлі людьми», виховний захід з елементами гри «Галопом по Європах!»
Під час заходів практичний психолог Інна Гадомська проінформувала здобувачів освіти важливими питаннями, такими як: власна безпека, честь та гідність людини, надання допомоги й захисту постраждалим особам тощо. З соціальним педагогом Ларисою Гнатишиною обговорили найпоширеніші міфи та стереотипи, пов`язані з торгівлею людьми, а також зазначили наскільки важливо знати та дотримуватися правил безпечної поведінки, оскільки до тенет торговців людьми може потрапити будь-яка особа, незалежно від віку, статі, соціальної приналежності тощо.
Під час заходів були розповсюджені інформаційні листівки «Поради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон», буклети «Якщо ви збираєтесь за кордон», та буклети з контактними телефонами «гарячих» ліній з протидії торгівлі людьми. Переглянули та обговорили документальний фільм «Життя на продаж». Отримана інформація, безперечно, стане у нагоді та вбереже від необдуманих вчинків та неправильних рішень при працевлаштуванні.
11.10.2023
Сьогодні 11.10.2023 р. в Любарському професійному ліцеї з метою профілактики правопорушень серед неповнолітніх , психологічна служба провела зустріч «Кримінальна відповідальність» зі здобувачами освіти І курсу та провідним інспектором Житомирського районного сектору №4 державної установи «Центр пробації» у Житомирській області - Здебською Тамарою Леонідівною.
Під час зустрічі здобувачі освіти поговорили про кримінальну відповідальність та її наслідки, давали визначення таким термінам як «закон», «кримінальна відповідальність», «злочин». Поговорили про основні види покарань: штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк. Спробували на прикладах із життя визначити міру покарання скоєним злочинам. Також переглянули та обговорили документальний відеофільм про «Покарання ув’язненням в Україні»
10.10. 2023
Сьогодні в Любарському професійному ліцеї у Всесвітній день психічного здоров’я, практичним психологом Інною Гадомською було проведено заняття з елементами тренінгу «Психічне здоров’я. Як його зберегти?»
Протягом заняття здобувачі освіти виконували цікаві вправи, складали асоціативний ланцюг, працювали в групах, дискутували, заслухали цікаву інформацію психолога, складали буклет-порадник, виконували тест, висловлювали свої бачення, думки, релаксували, бажали один одному…
25.11.2021 р.
Сьогодні стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства”, що проходить у період з 25 листопада до 10 грудня і має на меті підвищити поінформованість суспільства, масово мобілізувати людей до змін, залучити активістів, та висвітлити питання, пов’язані з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Саме сьогодні, 25 листопада, в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок зі здобувачами освіти Любарського професійного ліцею психологічна служба розпочала кампанію «16 днів проти насильства».
Для здобувачів освіти професії «Плодоовочівник. Продавець продовольчих товарів» було проведено просвітницько-виховний захід з елементами тренінгу « Ми проти жорстокості та насилля».
В ході заняття учасники мали змогу дізнатися що таке насильство, як розпізнати насильство, як не допускати насильство, як вміти захиститись від насильства, розв’язували ситуаційні задачі, дивилися відеофільм, дискутували…
Протягом перших тижнів навчання з першокурсниками ліцею проходять цікаві зустрічі з психологом Гадомською І.О. З Учнями групи №15, №5 було проведено тренінг «Хто я?» Де здобувачі освіти разом з психологом з’ясовували як же пізнає людина сама себе, чи є простим шлях до власного пізнання?
Для знайомства з першокурсниками було проведено ряд вправ: «Чарівна рука», «Мої цінності», «Мої бажання», «Посмішка», тестування"Яка в мене самооцінка", ігри, учні почули цікаві розповіді, зізнання… Метою заходу було розвивати здатність учнів до самопізнання та саморозкриття своєї особистості; формування адекватної реакції під час оцінювання особистості іншими людьми; вироблення навичок структурування власних бажань; створення атмосфери єдності, підвищення позитивного настрою, розвиток уміння висловлювати свій емоційний стан. Приємним завершенням зустрічі було спільне чаювання з учнями…
Індивідуально-профілактична бесіда зі здобувачем освіти першого курсу «Профілактика шкідливих звичок», «Правила поведінки в навчальному закладі.»
Поради спихолога
Безпечний інтернет
Спільна робота психологічної служби з провідним інспектором Житомирського районного сектору №4 філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області – Здебською Тамарою Леонідівною.
Година психолога зі здобувачами освіти І курсу
«Обираєш професію – обираєш долю…»