1


Історія виникнення Любарського професійного ліцею


       1959-1965 роки для профтехосвіти Житомирської області були новим етапом кількісного і якісного розвитку. В 1960 році в області було 15 учбових закладів. У 1963 році було відкрито ще 2 нових СПТУ, серед яких і СПТУ №7 в с.м.т. Любарі. Училище створено наказом обласного управління професійно-технічної освіти №106 від 05.06.1963 року і мало назву "Училище механізації і сільського господарства" (УМСГ-7).

       Місцем для майбутнього учбового закладу було обрано колишнє глухе монастирське містечко на околиці Любара. Училище розмістилось на території і в приміщенні колишньої школи Георгіївського Василіанського монастиря, історико-культурної пам'ятки культового призначення, яка входить до державного реєстру національного культурного надбання під номером 1060,1061 і має охоронний номер 1102.

Будівля Георгіївського Василіанського монастиря (2011 рік)

       Любарчани тепло зустріли прибулих сюди майстрів, допомогли їм готувати технічну базу, споруди, пристосовувати їх для навчання. Кабінети і лабораторії були обладнані в невеликих кімнатах реставрованого монастирського приміщення. Держава надала для цього необхідні матеріали і кошти. З промислових центрів надходила техніка, навчальне обладнання тощо. направлялися також висококваліфіковані викладачі гуманітарних і технічних дисциплін, кращі майстри виробничого навчання, адмінпрацівники. У розісланих листівках - оголошеннях і через району газету повідомлялося про набір абітурієнтів. 

     10 вересня завершилися останні приготуввання, а через три тижні 1 жовтня 1963 року училище гостинно відкрило двері для своїх вихованців. Навчання розпочали 5 груп, а саме: 4 групи трактористів-машиністів і 1 група слюсарів-ремонтників с/г техніки із строком навчання 2 роки. 

    Першим деректором училищабув призначений Григорій Семенович Долиненко, який був керівником училища з 1963 по 1970 рік. Він вніс великий вклад у становлення училища, в розвиток його матеріально-технічної бази. Під його керівництвом розпочався інтенсивний завіз сільськогосподарської техніки, на території училища було виконано ряд будівельних робіт по благоустрою, побудовані майданчики для зберігання техніки, криті гаражі, лабораторії, майстерні. У 70-ті роки на учбовому господарстві розпочалось будівництво тваринецьких приміщень, зерноскладу, кормокухні, навісів для зберігання техніки, під'їзних доріг. Тодіж силами інженерно-педагогічного колективу і учнів училища був побудований гуртожиток на 100 місць.

   Якісна підготовка робітничих кадрів - важлива складова соціально-економічного розвитку України, і тому Любарський професійний ліцей здійснює підготовку робітничих кадрів з таких професій:
   8331.2 "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва"
   7233.2 "Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування"
   8322.2 "Водій автотранспортних засобів"
   7212.1 "Електрогазозварник" 
   6111 "Плодоовочівник"
   5220 "Продавець продовольчих товарів"

     Підготовку кваліфікованих робітників здійснює високопрофесійний склад викладачів та майстрів виробничого навчання.

     Для забезпечення підготовки кваліфікованих робітників ліцей має:

1. Навчальний корпус №1 загальною площею 1181 кв.м., лабораторії, майстерні, їдальня, бібліотека, актовий зал, складські та підсобні приміщення.

2. Загальний корпус №2, Загальною площею 2402 кв.м., де знаходяться 16 навчальних кабінетів, лабораторія, адмінприміщення.

3. Гуртожиток загальною площею 950 кв.м. на 100 місць.

4. Слюсарна майстерня.

      Навчальні кабінети і лабораторії обладнані відповідними засобами навчання. Навчально-виробничі майстерні обладнані необхідноютехнікою, верстатами, машинами та іншими засобами навчання.

      Ліцей має навчальне господарство загальною площею земельних угідь 110,8 га., де знаходяться:

склад для зберігання і переробки зерна;
склад і площадка для очистки зерна;
приміщення для худоби і кухня для приготування кормів;
пункт техобслуговування тракторів і сільськогосподарських машин;
площадка для зберігання сільськогосподарської техніки.

    За більш ніж 40-ка річну історію свого існування училище підготувало близько 15 тис. Спеціалістів для господарства країни.

    У 2004 році училище було перейменовано в Любарський професійний ліцей.

Головний корпус Любарського професійного ліцею