Система управління освітнім процесом
 у форматі дистанційного навчання у Любарському  професійному ліцеї.

    Освітній процес у форматі дистанційного навчання організований в ліцеї згідно наказу  від 30.08.2020 року №81-а «Про організацію освітнього процесу у формі дистанційного навчання».
  Дистанційне навчання організоване за допомогою електронної освітньої платформи Google Classroom, яка має наступні переваги-простота в користуванні, безкоштовність, можливість поєднання з іншими сервісами Google, можливість користування  як комп′ютером так і мобільним телефоном, створення  власних курсів вивчення окремих предметів.
   З педпрацівників, які досконало володіють інформаційними технологіями, створена творча група.
    З викладачами та майстрами  виробничого навчання  членами творчої групи було проведено навчання методики створення  навчальних матеріалів для дистанційного навчання та правил користування  електронною освітньою платформою Google Classroom.
  З метою підвищення методичного та практичного рівнів, інформаційно-цифрової компетентності  щодо використання  цифрових технологій в освітньому процесі, зокрема, в умовах дистанційного навчання  педагогічні працівники пройшли  підвищення кваліфікації за тренінговою  програмою та отримали відповідні підтверджуючі документи.
   Педагогічними працівниками разом  з керівниками навчальних груп створені,  відповідно до навчальних , електронні навчальні групи, коди доступу та посилання для учнів, проведені навчання з учнями щодо правил  користування освітньою платформою.
   Уроки проводяться  відповідно до затвердженого розкладу занять, який доводиться електронним способом  до відома  педпрацівників та учнів.
       З учнями та батьками налагоджений мобільний зв′язок.
      З метою забезпечення  виконання  навчальних  планів та програм  в тому числі їх практичної  частини,  передбачено  проведення консультацій та занять виробничого навчання  в очному режимі.

                       


 

                           

                                                             


              Людина, яка відчула вітер змін, мусить будувати не щит од вітру, а вітряк…
                                                                                                                                    
     Стівен Кінг                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
       Проводити уроки віддалено, не бачити учнів, не мати можливостей пояснити особисто й допомогти в момент виникнення проблеми — педагоги не могли й уявити таких ситуацій у своїй роботі. Але пандемія, війна в Україні внесли несподівані корективи і змусили всіх терміново опановувати цифрові інструменти й нові педагогічні підходи та методики. Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: педагогів, учнів та батьків. Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім непросто. Тому з цією метою у Любарському професійному ліцеї створена творча група педагогів, яка займається адмініструванням, забезпеченням функціонування та удосконалення системи управління дистанційним навчанням.
Склад творчої групи:
1. Локайчук Леся Петрівна – викладач інформатики та інформаційних технологій.
2. Мясніков Іван Володимирович – інженер-електронник
3. Яткевич Людмила Петрівна – викладач фізики.

                   


 КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ GOOGLE КЛАС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
 
ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ GOOGLE КЛАС ДЛЯ УЧНІВ
 
10 ПОРАД ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
 
ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ВСЕ ПРО ПРАВА ТА ОБОВ`ЯЗКИ УЧНІВ І ВЧИТЕЛІВ
 
ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ ПРО ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ
 
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ У РАЗІ НЕВІДВІДУВАННЯ ДИТИНОЮ ДИСТАНЦІЙНИХ ЗАНЯТЬ
 
ОГЛЯД ПРАКТИК ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
 
ШКІДЛИВИЙ ВПЛИВ ІНТЕРНЕТ КОНТЕНТУ
 
ЛАЙФХАКИ ДЛЯ ІНТЕРНЕТУ
 
ПОСІБНИК З БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ
 
ПОСІБНИК З ЦИФРОВОГО ГРОМАДЯНСТВА І БЕЗПЕКИ
 
ДІЇ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
 
ПЕРВИННА ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА
 
НОМЕРИ ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ

 
 
 

Асинхронне дистанційне навчання

    
   Асинхронний режим передбачає такий вид взаємодії, під час якої учасники взаємодіють між собою із деякою затримкою в часі, обмінюючись завданнями та їх розв'язком за допомогою різноманітних засобів дистанційного зв'язку, таких як електронна пошта, форуми, соціальні мережі, тощо. Це вже більш самостійна форма навчання, яка має бути під контролем вчителя...
  Для подання нового матеріалу викладач може обрати зручний для себе та учнів формат, як-от електронний підручник, відеозапис з поясненням чи ролик з YouTube. Важливо, щоб вчитель розраховував час подання даного матеріалу, адже він має співпадати з асинхронним заняттям. Заклад освіти має постійно моніторувати чи мають можливість всі учні підключатись до синхронного заняття. Якщо ні – то обов'язково забезпечити доступ до навчальних матеріалів альтернативними способами.
 Звичайно, що для кращого засвоєння вивченого матеріалу та правильної оцінки учня необхідно організувати практичну індивідуальну роботу учнів. Можна скористатись такими доступними платформами, як Kahoot, MentiMeter, Classtim. Наприклад, на сайті Kahoot група може виконувати цікаві тестові завдання в умовах конкуренції. Такий формат не тільки цікавий, а ще й досить ефективний у закріпленні щойно вивченого.
Також є і інші цікаві сайти, наприклад WhiteBoard., де учні відповідають на поставлене завдання шаблонами на білій дошці.
  Врахуйте, що не всі учні мають можливість швидко перемикатись між сервісом відеоконференції та іншим застосунком, особливо при роботі з мобільного телефону чи планшету.
  Тому в асинхронному режимі роботи будуть доцільними наступні програми: LearningApps, LiveWorkSheets.
  Звичайно, найбільш лояльним для учнів є таких підхід до навчання, коли вони можуть у довільному порядку обрати послідовність та обсяг виконаного завдання.
  Як і в попередніх етапах, перевірку засвоєння матеріалу можна здійснювати синхронно та асинхронно. Синхронно, проводячи індивідуальні розмови з учнями, задаючи додаткові запитання. Асинхронна перевірка передбачає оцінювання попередньо виконаних завдань (тестувань, задач)
  Так само, як і попередні етапи, перевірку засвоєння матеріалу можна здійснювати в різних режимах і форматах. Асинхронно ж можна проводити тести, або практикувати індивідуалізовані завдання в різних форматах. Для того, щоб попередити монотонність, можна використовувати різноманітні опитувальники. Наприклад, онлайнові дошки (Padlet, LinoIt, Flinga тощо), спільно формуючи їх наповнення, або взаємодіючи з готовими шаблонами.
Сервіси для асинхронного навчання
1. Wordwall - сервіс є сучасним інструментом для зацікавленості учнів. Викладач може створювати вікторини, вправи на співставлення, ігри зі словами. Подібні вправи можна запропонувати для закріплення певних навичок, а також вибірково — для студентів, які потребують додаткової практики.
2. Canva - платформа графічного дизайну, яка дозволяє користувачам створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент для соціальних мереж. Доступна як веб версія, так і мобільна. Сервіс пропонує великий банк зображень, шрифтів, шаблонів та ілюстрацій.
3. Форми Google – ресурс, що має велику кількість шаблонів оформлення, що дозволяє створювати форми до заняття будь-якої теми. Також у налаштуваннях можна увімкнути режим оцінювання, і позначити правильні варіанти відповідей у кожному з питань. Можна доповнити кожне питання коментарем. Для студента стане зрозумілим, на яких саме аспектах теми варто зосередитись, а які - вже не потребують докладного розгляду.
4.  MindMeister - дає можливість візуалізувати інформацію у вигляді мапи, а також забезпечує інструменти для полегшення співпраці в реальному часі, управління завданнями і створення презентацій. За допомогою хмарного сховища, MindMeister дозволяє поширювати зміни у вигляді мап в режимі реального часу для всіх користувачів на всіх пристроях. мапи розуму можуть бути розділені як в приватному порядку з необмеженою кількістю користувачів і публічно. MindMeister вважається найкращим онлайн-сервісом для створення мап знань. 
5.  Kahoot - онлайн інструмент, який дає змогу перетворити процес оцінювання на захоплюючу гру з переможцями, призовими місцями та набраними балами. Сервіс дозволяє створювати вікторини, обговорення, опитування, які викладач може проводити в оффлайн та онлайн форматі. Використовуючи цей інструмент можна оцінити навчальний прогрес групи.
6. Loom - сервіс для створення і зберігання відеоконтенту. Він допоможе здійснити запис лекції, інструкції або презентації з екрану вашого комп'ютера чи іншого пристрою, зберегти і оприлюднити ваш відеоконтент. 
7. Mentimeter - простий і доступний в освоєнні інструмент голосування, який забезпечує миттєвий зворотний зв'язок від аудиторії. Його зручно використовувати для опитування учнів в режимі реального часу в аудиторії, оскільки він доступний і на мобільних пристроях, і в електронному середовищі. 
8. SpiderScribe дозволяють створювати інформаційні продукти для підтримки навчального процесу. Використовуючи карту знань можна легко та наочно впорядкувати ідеї, думки та знання, продемонструвати опанування певної теми з навчального матеріалу. 
9. LearningApps - онлайн застосунок зворотного зв’язку, у якому студенти визначають наскільки добре вони засвоїли навчальний матеріал, які питання не зрозумілі. Сервіс заснований на роботі з шаблонами: від роботи з картами до розгадування кросвордів і створення карт знань. 
10. YouTube - сервіс для створення та зберігання записаних лекцій, інструктажів для уроків у дистанційному режимі. За допомогою YouTube можна транслювати відео в прямому ефірі, наприклад, під час екскурсії на виробництво або під час виконання певної діяльності.
11.  Quizizz - онлайн-інструмент для створення тестів/вікторин. Під час проходження студенти відповідають на питання, рухаючись у своєму темпі, а також не залежать від швидкості відповідей інших учасників. Вікторину в сервісі можна запланувати і запропонувати студентам виконати її як самостійну роботу. Також є можливість прибрати функцію “час” і тоді студенти можуть подумати над запитанням, прочитати параграф підручника або знайти в інтернеті потрібну інформацію.
12.   edpuzzle - онлайн-застосунок для роботи з відеоконтентом. Дозволяє додавати навчальні відео, створювати до них інтерактивні завдання, мотивувати до роботи з матеріалом, відстежувати розуміння студентів.
13.  Jamboard - використовують для активного залучення учнів до навчання, спільної роботи в групі. Учні можуть робити записи на дошці одночасно або по черзі. Віртуальна дошка може бути використана для розміщення інформації за темою або завдань; проведення мозкового штурму; публічної репрезентації отриманих результатів; узагальнення та систематизації знань, рефлексії.
14. Crello - графічний онлайн редактор для створення статичних та анімованих дизайнів, запущений компанією Depositphotos у 2017 році як окремий продукт. Crello пропонує безкоштовний доступ до бібліотеки графічних шаблонів, музики, шрифтів, анімацій та 600 тис. стокових фотографій. Редактор дозволяє створювати візуальний контент без професійних навичок графічного дизайну.
15. WiseMapping - асоціати́вна ка́рта на якій відображають слова, ідеї, завдання, або інші елементи, розташовані радіально навколо основного слова або ідеї. Використовуються для генерування, відображення, структурування та класифікації ідей, і як допоміжний засіб під час навчання, організації, розв'язання проблем, прийняття рішень, та написання документів.